pl | en

Dzień dobry!

Panie Wojciechu zwracam się do Pana z prośbą o podsuniecie mi wskazówek odnośnie moje systemu audio. Aktualnie jest to: Cambridge Audio D500SE, Roksan Caspian m1 NG, Audio Physic Sitara 25+, interkonekt to WireWorld Luna 6, kabel głośnikowy to Qed Silver Anniversary. Kabel głośnikowy i CD to pozostałość starego systemu także będą one wymieniane. Pomieszczenie odsłuchowe to ok 15 m2. Muzyka jakiej słucham to głównie rock, ale ostatnio również jazz i klasyka. Małe składy jazzowe przy dobrej realizacji nagrania brzmią naprawdę pięknie.

To co chciałbym osiągnąć to wygładzić górne rejestry, nie tracąc na przejrzystości. Mam świadomość, że posrebrzana miedź w obecnych kablach głośnikowych tylko pogarsza sprawę. Za czym powinienem się rozglądać? VDH? W sklepach proponowali mi różne kable tj. Chord Clearway, WireWorld Oasis 7. Każdy sprzedawca mówi co innego. Zależy mi na bezstronnej opinii. Wszak wiadomo, że każdy poleci to co ma na stanie.

W dalszej perspektywie myślę o wymianie źródła. Czy dobrym pomysłem będzie zestawienie Caspiana z firmowym odtwarzaczem CD? Zastanawiałem również nad Vincent CD-S7. Stopień lampowy może nadać brzmieniu delikatności i analogowego ciepła. Cech jakich wymagam od źródła to dobrej lokalizacji źródeł pozornych, wychodzenia dźwięku poza zewnętrze boki kolumn oraz podobnie jak z kablami aby góra pasma nie była sucha i wyostrzona. 

Będę wdzięczny za wszelką okazaną pomoc.

Pozdrawiam
Paweł
Witam!

Z kablami rzeczywiście jest tak, jak pan mówi - każdy coś swojego poleca :)
Jeśli mógłbym coś od siebie na ten temat powiedzieć, to że do takiego systemu wpiąłbym albo komplet japońskich kabli Mogami, albo szwedzkich Supra. Obydwie firmy robią je samodzielnie, nie każą sobie dużo płacić i są po prostu bardzo dobre. Co do CD, to Vincent jest OK, ale po wymianie kabli nie będzie trzeba ocieplać dźwięku. Dlatego ja bym raczej poszedł w połączenie transportu i DAC-a.

Najprostsze rozwiązanie i do tego bardzo dobre to DAD Nostromo, który testowałem i transport Cambridge Audio lub Pro-Ject. Ale można też kupić Blu-ray Oppo, korzystać z niego do odtwarzania filmów i do tego mieć właśnie Nostromo lub Arcama irDAC II. No i są też „daki” iFi, np. ze wzmacniaczem słuchawkowym. W ten sposób poszerzy pan funkcjonalność systemu, a dźwięk powinien byś dużo lepszy. Proszę jednak przed zakupem tego u siebie odsłuchać, inaczej to nie ma sensu...

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła