pl | en

Witam Panie Wojtku!

8 lat temu dokonałem zakupu swojego pierwszego poważnego systemu wg specyfikacji zaproponowanej przez Pana. Był to Denon PMA 1500, KEF-y Iq9, DVD + Audionemesis upgrade, potem dokupiłem jeszcze Stream Magic 6 v1. Listwa to Gigawatt PF-1.

Ostatnio kolega pożyczył mi Monitor Audio GS60 i po odsłuchach stwierdziłem, że czas pójść do przodu.
Dlatego chciałbym prosić Pana o zaproponowanie kilku par (wzmacniacz, kolumny), które doprowadzą mnie do stanu "wow" celem odsłuchów i podjęcia decyzji co do zmiany systemu, który będzie cieszyć kolejne lata.
Czego szukam? - Pewnie poprawy w każdym aspekcie: scena, stereofonia, szczegółowość w połączeniu z ciepłym dźwiękiem, dynamika i bas (MA pokazały, że bas może lepiej).

To, co chodzi mi po głowie do przetestowania, to: Audio Physic Tempo 6 lub 25, Dynaudio Focus 340, Tannoy, a może zostawić pożyczone MA? Jeśli chodzi o wzmacniacze: Musical Fidelity, Vincent, Audia, Creek.
Pytanie, co Pan zaproponuje, ewentualnie jak zapatruje się Pan na moje typy. Cóż trzeba będzie od czegoś zacząć i wygospodarować czas na odsłuchy :-). Pokój 30 m2.

Kolejny krok to zmiana Stream Magic, irytuje mnie zawieszająca się aplikacja na iPada. Ponadto jest już ubogi funkcjonalnie na tle tego co jest teraz na rynku. Do wykorzystania pozostanie potencjalnie DAC CA oraz Audionemesis.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Sławek
Panie Sławku!

Nie testowałem kolumn Audio Physic i Monitor Audio już bardzo dawno, nie jestem więc podać konkretnych typów połączeń. Z kolei Dynaudio znam i np. ze wzmacniaczem Soul Note (testowaliśmy), ew. lampą Fezz Audio zagra to znakomicie. Warto z Dynaudio wypróbować też Heed Audio – choć mały, dużo potrafi :) Ale jeślibym miał coś obstawiać, to Dynaudio z Audią Flight – to powinno dać panu i czystość, i ciepło, i dynamikę. Opcjonalnie proszę posłuchać Pylonów Emerald HF, żeby wiedzieć, w którym kierunku iść.

Co do streamera, to jest na rynku sporo możliwości, naprawdę fajnych, także w CA. Nowe odtwarzacze plików tej firmy są stabilne i znacznie lepsze od starszych. I może nie będzie potrzebny zewnętrzny DAC. Opcjonalnie – któryś ze streamerów Marantza, świetna obsługa itd.

Jeślibym miał zestawiać coś na tu i teraz, to byłyby to Dynaudio, Audia Flight i Cambridge Audio. I będzie dobrze :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła