pl | en

Witam pana, panie Wojciechu!

Co mnie skłoniło do napisanie tego maila? Ano prosta rzecz - artykuł, a właściwie test zamieszczony w „High Fidelity”. Rzecz dotyczy kolumn Phonar Veritas Style p3.Też,takowe posiadam, tyle że mniejszy rozmiar – p2. Oczywiście z tego wyboru jestem zadowolony, choć wiem, że nie mogę w nich dopatrywać się zaawansowanego dźwięku typowego dla droższych ,,paczek".

Jak na razie kolumny te zostają docelowo u mnie w pokoju (16 m. kw.), tak jak i odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio Stream Magic 6. Więc w czym problem? - We wzmacniaczu. Myślę o wymianie wzmacniacza, posiadam aktualnie Regę Brio-R. To bardzo udane urządzenie w swojej klasie cenowej, piątka z plusem, tyle że to klasa niżej w stosunku do kolumn i SM6.

Jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Kable to Oyaide Across 750 v2 i głośnikowe Chord Clearway. Teraz do rzeczy, czego oczekuję. Po pierwsze, wysokie tony muszą być dobrej jakości, rozdzielcze i o dużym blasku, choć bez przesady. To tak, jak z nowymi telewizorami – rozdzielczość full HD, ale barwa ciepła, liczyłbym na większą holografię i dużo powietrza w dźwięku. Od wokalu kobiecego oczekuję, że kładąc się do łóżka nie będę mógł zmrużyć oka (żartowałem). Co do basu, to wiadomo, chyba nie muszę pisać.

Wstępnie mam już parę typów: Atoll in 200, Vincent 237, Rega Elex-r i Heed Obelisk mk 3, może jakieś inne typy? I teraz zmierzam do końca mojego wywodu - a może jakiś wzmacniacz lampowy? Kompletnie w tym temacie nie mam pomysłu. Przeglądając internet natknąłem się na Unison Reserch Simply Italy. Podobno to perełka, ale cholernie drogi, dla mnie to jest max maxów jeśli chodzi o wydatek, nawet i tak za dużo. Zastanawia mnie jeszcze moc tego piecyka 2x 12 W - czy to by współgrało z Phonarami P2? Niby na papierze wszystko się zgadza, tu 6 ohm i tu, skuteczność kolumn to 89 dB więc?

Słucham raczej wszystkiego, ale bardziej skłaniam się ku spokojnym klimatom, wokalna, okolice jazzowe, łagodniejsze odmiany rocka ,instrumentalna ,akustyczna i takie tam. Więc co wybrać? Pytam pana, bo Phonary miał pan w teście, więc tak sobie myślę, że wybór lub sugestia powinna być łatwiejsza.

Pozdrawiam
Jerzy
Panie Jurku!

P3, których słuchałem to bardzo przyjemne, łatwe do wysterowania kolumny. P2 są mniejsze, więc ich realna skuteczność jest zapewne nieco niższa, ale nie powinno to sprawiać problemu ze współpracą ze wzmacniaczami o niezbyt wysokiej mocy wyjściowej. Ponieważ nie znam części przywołanych wzmacniaczy skupię się na tym, co wiem. Wypróbowałbym trzy wzmacniacze i dopiero potem zdecydował. Pierwszym powinien być Heed o którym pan pisze. To bardzo fajne urządzenie. Drugim wyborem Audio Soul SA300. Ten wzmacniacz ma wyższą moc, ale idzie w kierunku ciepła. No i wreszcie lampa – tutaj posłuchałbym raczej Fezz Audio Silver Luna, trochę mocy jednak przy głośniejszym słuchaniu się przyda (Soul Note i Fezz Audio testowaliśmy). Jestem pewien, że któryś z tych trzech już u pana zostanie :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła