pl | en

Krakowskie Towarzystwo Soniczne | spotkanie № 145

POLSKIE NAGRANIA NA PŁYTACH SACD

29 września Warner Music Poland wydał pięć płyt Czesława Niemena na hybrydowych płytach SACD. Była to pierwsza część, zakrojonej na aż 75 płyt serii „Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid”. Przyjrzeliśmy się wybranym tytułom, słuchając ich wraz z DAMIANEM LIPIŃSKIM, odpowiedzialnym za ich dźwięk.

24 lutego 2024
KRAKÓW ⸜ Polska


czytaj więcej ››
241 Maj 2024

Krakowskie Towarzystwo Soniczne

Krakowskie Towarzystwo soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp. Sprawozdania z tych spotkań zamieszczane są na łamach magazynu „High Fidelity”. Pomysł na KTS narodził się w roku 2005 w głowie Wojciecha Pacuły, założyciela i redaktora naczelnego „High Fidelity”. Od samego początku spotkania te miały mu pomóc w ocenianiu szczególnie ciekawych aspektów dźwięku, i w popularyzowaniu najciekawszych firm, produktów itp.

Odsłuchy mają miejsce w domach członków, dlatego też ilość uczestników jest limitowana i zależna od Gospodarzy, odpowiedzialnych za poszczególne spotkania.

Oprócz ludzi z KTS-u pojawiają się na nich również szczególnie ciekawi goście zza granicy, żeby wspomnieć chociażby Johna Tu (Kingston Technology), Kazuo Kiuchi (Reimyo, Harmonix itd.), Gerhard Hirt (Ayon Audio), czy Srajan Ebaen (6moons.com). Spotkania mają charakter nieformalny, jednak wyniki odsłuchów są jak najbardziej wiążące i miarodajne.

Odsłuchy organizowane są z zachowaniem odpowiednich metodologii, najbardziej pasujących do danego typu produktu. Wszystkie relacje z poprzednich spotkań można znaleźć poniżej, a także w archiwum „High Fidelity”.  239 Marzec 2024

  239 Marzec 2024

  238 Luty 2024

  238 Luty 2024

  237 Styczeń 2024

  237 Styczeń 2024