pl | en

Krakowskie Towarzystwo Soniczne | spotkanie № 144

THREE BLIND MICE,
czyli japońskie wytwórnie płytowe

Japońska scena wydawnictw muzycznych jest niezwykle bogata. Jej najważniejsi aktorzy pojawili się na niej na przełomie lat 60. i 70., a wśród nich najbardziej znaną wytwórnią okazała się THREE BLIND MICE, mająca wśród audiofilów kultowy status. Przyjrzeliśmy się zarówno jej, jak i innym wytwórniom z tego okresu, a także kilku współczesnym.

20 stycznia 2024
KRAKÓW ⸜ Polska


czytaj więcej ››
238 Luty 2024

Krakowskie Towarzystwo Soniczne

Krakowskie Towarzystwo soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp. Sprawozdania z tych spotkań zamieszczane są na łamach magazynu „High Fidelity”. Pomysł na KTS narodził się w roku 2005 w głowie Wojciecha Pacuły, założyciela i redaktora naczelnego „High Fidelity”. Od samego początku spotkania te miały mu pomóc w ocenianiu szczególnie ciekawych aspektów dźwięku, i w popularyzowaniu najciekawszych firm, produktów itp.

Odsłuchy mają miejsce w domach członków, dlatego też ilość uczestników jest limitowana i zależna od Gospodarzy, odpowiedzialnych za poszczególne spotkania.

Oprócz ludzi z KTS-u pojawiają się na nich również szczególnie ciekawi goście zza granicy, żeby wspomnieć chociażby Johna Tu (Kingston Technology), Kazuo Kiuchi (Reimyo, Harmonix itd.), Gerhard Hirt (Ayon Audio), czy Srajan Ebaen (6moons.com). Spotkania mają charakter nieformalny, jednak wyniki odsłuchów są jak najbardziej wiążące i miarodajne.

Odsłuchy organizowane są z zachowaniem odpowiednich metodologii, najbardziej pasujących do danego typu produktu. Wszystkie relacje z poprzednich spotkań można znaleźć poniżej, a także w archiwum „High Fidelity”.  No.74 czerwiec 2010

  No.74 czerwiec 2010

  No.73 maj 2010

  No.73 maj 2010

  No.72 kwiecień 2010

  No.72 kwiecień 2010

  No.69 styczeń 2010

  No.69 styczeń 2010