09 Styczeń 2019

TIDAL Masters dostępny na Androidzie

APLIKACJA

Źródło: 2KOMA7

Od dzisiaj za pomocą Sklepu Google Play można pobrać aktualizację, dzięki której użytkownicy TIDAL HiFi otrzymają możliwość słuchania muzyki w jakości Master na swoich urządzeniach mobilnych – jest to obecnie najwyższa jakość muzyki dostępna w streamingu.

Globalny serwis muzyczny po raz pierwszy poinformował o swoim partnerstwie z MQA w styczniu 2017 roku w Las Vegas podczas konferencji technologicznej CES, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z nowymi technologiami. TIDAL wprowadził wtedy technologię MQA do swojej aplikacji desktopowej, a korzystać z niej mogli użytkownicy posiadający subskrypcję TIDAL HiFi. Technologia ta zapisuje i dostarcza oryginalny studyjny dźwięk w najwyższej jakości w wystarczająco małym pliku, umożliwiając zastosowanie go w streamingu.

Jakość Master będzie teraz dostępna również na smartfonach. Coraz więcej użytkowników słucha muzyki na swoich urządzeniach mobilnych, dlatego też aktualizacja jest kolejnym etapem naturalnego rozwoju TIDAL.

„Wiemy, że większość fanów muzyki słucha jej na swoich telefonach. Według nas każdy powinien mieć dostęp do najwyższej jakości dźwięku, bez względu na to, gdzie jest. Cieszymy się, że dzięki współpracy z TIDAL technologia MQA będzie dostępna dla użytkowników smartfonów” – mówi Mike Jbara, CEO MQA.

„To duży postęp dla audiofilów oraz użytkowników TIDAL HiFi. Wraz z rozwojem naszej platformy rozszerzamy naszą współpracę z MQA, co umacnia naszą pozycję jako lidera w segmencie High-Fidelity audio” – dodaje Lior Tibon, COO TIDAL.Więcej o...
TIDAL

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer