10 Listopad 2021

Progresywne nowości od GAD Records

Przedostatni newsletter GAD Records w 2021 roku to radosne informacje dla fanów polskiego rocka progresywnego

Źródło: GAD Records

→ MUZYKA ⸜ PREMIERA

GAD Records, wydawnictwo specjalizujące się w reedycjach rzadkiej i ciekawej muzyki z polskich archiwów, poinformowało o wyjątkowo ciekawych płytach z muzyką progresywną.

Zespół Quidam w GAD Records

Jak czytamy w najnowszym newsletterze, podpisała ona umowę na wydanie trzech pierwszych płyt zespołu Quidam. I dalej:

Wznowienia zaczynamy jubileuszową (minęło już 25 lat!) reedycją debiutanckiego albumu – ukaże się zarówno na CD, jak i w postaci limitowanego, dwupłytowego albumu winylowego. Oryginalny materiał został zremasterowany przez Roberta Szydło, a program uzupełniła nowa wersja Sanktuarium nagrana przez większość muzyków oryginalnego składu w 2021 roku! Premiera 3 grudnia. W przyszłym roku ciąg dalszy.

GAD Quidam High Fidelity News

Kolejnym zapowiadanym wydawnictwem jest płyta Kroner Cirkus, tym razem w mocno gitarowej odsłonie. Materiał, dostępny w 1999 roku wyłącznie na kasecie magnetofonowej, doczekał się wreszcie oficjalnej edycji CD. Jak czytamy: „Niepowtarzalna opowieść o szybowaniu w przestrzeni, mieniąca się całą paletą barw. Także tych karmazynowych”. Premiera już 19 listopada!

GAD-CD-188-Kroner-Cirkus-–-Kometa-Kronera-High Fidelity News

I, na koniec, słowo od wydawcy do państwa:

I niezmiennie: dziękujemy, że jesteście! Na przekór problemom, podwyżkom i wszystkiemu innemu wierzymy, że 2022 roku będzie naprawdę dobrym czasem. A już na pewno – z dobrą muzyką w tle.

GADRECORDS.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GAD RECORDS

Więcej o...
MUZYKA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer