03 Grudzień 2021

IANNIS XENAKIS „Electroacoustic Works” | BOX

Największe do tej pory wydawnictwo berlińskiej wytwórni Karlrecords

Źródło: Karlrecords

→ MUZYKA ⸜ premiera

Karlrecords, niemiecki wydawca muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, zazwyczaj z pogranicza eksperymentu, zamyka 2021 rok mocnym akcentem – pięciopłytowym boxem IANNISA XENAKISA pt. Electroacoustic Works.


IANNIS XENAKIS Electroacoustic Works High Fidelity News (1)


W materiałach prasowych czytamy:

2021 już prawie za nami… Oprócz trzech wydań tylko na kasetach magnetofonowych: AN MOKU i STEFAN SCHMIDT, ARASH AKBARI, AIDAN BAKER, udało się nam wydać tylko trzy winyle: MARTINA BERTONI, KRKHANA, KONSTRUKT feat. THURSTON MOORE. Mniej w tym było wpływu niekończącej się i wciąż rosnącej kolejki przed tłoczniami płyt, a bardziej z wydawnictwem, o którym mowa: boxem IANNISA XENAKISA.

Planując je trzeba było pilnować płynności konta bankowego i aby faktury mogły być opłacone w terminie, ponieważ (jak zawsze w Karlrecords!) box jest w 100% finansowany samodzielnie przez nas.

IANNIS XENAKIS Electroacoustic Works to pięć albumów wypełnionych utworami elektroakustycznymi jednego z najbardziej wpływowych XX-wiecznych kompozytorów awangardowych. Wszystkie utwory zostały świeżo zmiksowane przez wieloletniego inżyniera dźwięku zeitkratzer MARTINA WURMNESTA, a masterem zajął się RASHAD BECKER. Dzięki tym zabiegom  wreszcie ujawniają swój pełny dźwięk i dynamikę. Esej w języku angielskim i niemieckim napisał REINHOLD FRIEDL (zeitkratzer), znajdziecie tam również rzadkie zdjęcia z archiwum Xenakisa.

Wydania

˻ 1 ˺ 5 x 180 gr LP, każdy z indywidualnymi okładkami + insert + karta pocztowa, a wszystko w boxie z grubego kartonu; 8stronicowa książeczka.


IANNIS XENAKIS Electroacoustic Works High Fidelity News (2)


˻ 2 ˺ 5 x CD w sześciopanelowej okładce z indywidualnymi okładkami i w boxie z grubego kartonu; 24-stronicowa książeczka.


IANNIS XENAKIS Electroacoustic Works High Fidelity News (3)


www.KARLRECORDS.net

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. prasowe

Więcej o...
Karl Records

Więcej o...
MUZYKA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer