19 Październik 2021

Jesień z GAD Records

Propozycje wydawnictwa GAD Records

Źródło: GAD Records

→ MUZYKA ⸜ wydawnictwo

Wydawnictwo GAD Records przygotowało smakowite nowości na jesień A.D. 2021. Jak czytamy, październikowe nowości ukażą się w listopadzie, a listopadowe… też w listopadzie. I w grudniu.

Poniżej garść informacji dostarczonych przez wydawcę i opowiedzianych jego słowami.


GAD Bednarek


Indeks to jeden z najciekawszych filmów kina moralnego niepokoju w Polsce. Wciąga i fabułą, i doskonałą grą aktorską, i niecodzienną ścieżką dźwiękową Jacka Bednarka. Teraz to misterium na kontrabas i inne instrumenty wreszcie dostępne na płycie!


Andrzej Korzynski


Drugi okołofilmowy tytuł to reedycja Sweet Music Andrzeja Korzyńskiego.
Album, oryginalnie wydany w 1991 roku, zaczął osiągać w serwisach aukcyjnych zawrotne kwoty. Dlatego powraca z oryginalną okładką, zremasterowanym dźwiękiem i sześcioma nagraniami dodatkowymi.

I wreszcie coś dla fanów jazzu – dziesiąta już część w serii „Jerzy Milian Tapes”. Tym razem gorące, swingujące nagrania z Orkiestrą Taneczną Polskiego Radia pod batutą Edwarda Czernego, zrealizowane w latach
1963-66.

Wydawca ma także kolejną premierę, jaką przygotował wspólnie z NOSPR: zapis jubileuszowego koncertu Apostolisa Anthimosa, gdzie jego kwartet urósł do rozmiarów septetu (Erik Truffaz na trąbce!).
Przekrojowy materiał prezentuje solowe dokonania gitarzysty SBB w najpełniejszych, najciekawszych i najbardziej kolorowych wersjach.


NOSPR Apostolis


Te cztery tytuły swoją premierę będą mieć 5 listopada. Dwa tygodnie  później, 19 listopada, ukażą się dwa albumy dla fanów szeroko pojętej gitary: antologie nagrań Winicjusza Chrósta i Janusza Popławskiego, choć dość odległe od siebie muzycznie, to powiązane wspólną ideą łączenia świata jazzu, rocka i elektroniki w jedną,
interesującą całość.

W przygotowaniu jeszcze muzyka z Nie ma mocnych, antologia elektronicznych przygód Omni i kilka innych niespodzianek. Wydawca nie anonsuje jednak jeszcze ich dokładnych dat, ponieważ, jak pisze, „tłoczenie płyt przypomina obecnie grę w ruletkę”.

GADRECORDS.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GAD RECORDS

Więcej o...
NOWOŚCI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer