06 Grudzień 2021

Płyta „Saturday Night In San Francisco” słynnego trio gitarowego!

IMPEX przygotował sequel kultowej płyty trio Al Di Meola, John McLaughlin & Paco De Lucia

Źródło: Impex Records

→ MUZYKA ⸜ premiera

Jak poinformowało wydawnictwo Impex Records, latem 2022 roku dostępna będzie płyta z SOBOTNIM występem trio Al Di Meola, John McLaughlin & Paco De Lucia, której PIĄTKOWĄ sesję znamy od lat.


Saturday Night In San Francisco Impex Records (2)


Zajmujący się jazzem dziennikarz Walter Kolovsky powiedział kiedyś, że Friday Night In San Francisco „może być najbardziej wpływowym ze wszystkich albumów z gitarą akustyczną w roli głównej”. Od ponad 40 lat kolejne wersje tego albumu na płycie winylowej są podstawą demonstracji na całym świecie. Jak czytamy w materiałach prasowych, „aby uczcić trwały wpływ tego jedynego albumu i legendarnego koncertu” amerykański wydawca Impex Records zapowiedział jego kontynuację: Saturday Night In San Francisco.


Saturday Night In San Francisco Impex Records (1)


Al Di Meola, John McLaughlin i Paco De Lucia wystąpili w Warfield Theatre w San Francisco, 6 grudnia 1980 roku. W eseju historyka muzyki Charlesa L. Granaty, Al Di Meola mówi o tej ostatniej nocy:

„To ekscytujące, ponieważ publiczność była właśnie tam z nami, delektując się każdą nutą muzyki. I daliśmy czadu. To było szalenie dobre!”

Muzyk z zespołem inżynierów usiedli do pracy nad oryginalnymi, 16-ścieżkowymi taśmami z koncertu, a wynik ma być dostępny na płytach LP, SACD i CD. Do miksu zaproszono Katsu Naito oraz Roy’a Hendricksona (SPIN Studio) i masteringowca Berniego Grundmana.

Podstawowe fakty

  • wysokiej klasy 180 g winyl,

  • prędkość obrotowa 33 rpm,

  • miks z oryginalnych analogowych taśm,

  • mastering – Bernie Grundman w Bernie Grundman Mastering,

  • tłoczenie w Record Technology Inc.,

  • wysokiej jakości okładka z nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami,

  • esej Charlesa L. Granaty z wywiadami z Al Di Meolą oraz inżynierem dźwięku, który nagrał ten materiał, Timem Pinchem.

www.IMPEXRECORDS.com

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MUZYKA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer