11 Maj 2021

Majowe nowości z GAD RECORDS

Garść wznowień i pierwszych wydań płyt z muzyką z czasów PRL

Źródło: GAD Records

→ MUZYKA | NOWOŚCI

Specjalizujące się w reedycjach i wznowieniach archiwalnej muzyki z czasów PRL wydawnictwo GAD Records ma na maj kolejne nowości.

 Piotr Figiel Przepraszam czy tu biją (CD)

Piotr Figiel

Koledzy z Radomia przywieźli szampana, choć sytuacja jakaś niewyraźna. Niedźwiedź z warszawskiego ZOO nie wie, ile dromader może wytrzymać bez picia. Belusa nie wolno rozśmieszać, bo ma zajady. A Student grzecznie pyta: Przepraszam, czy tu biją? Oryginalna muzyka filmowa Piotra Figla pierwszy raz na płycie.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

Tadeusz Klimonda Crème de menthe (LP)

Tadeusz Klimonda - Crème de menthe

Dyskotekowo-funkowa sensacja, którą w latach 70. docenili Brytyjczycy, wykorzystując instrumentalne utwory Tadeusza Klimondy nagrane w Polskim Radiu jako library music. Teraz najważniejsze z kompozycji artysty ukazują się na funkowym winylu.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

Tadeusz Nalepa Śmierć dziecioroba/Justyna (LP)

Tadeusz Nalepa - Śmierć dziecioroba

Tadeusz Nalepa, ojciec polskiego bluesa i założyciel legendarnej formacji Breakout, w czasie swojej długiej kariery zaledwie kilka razy flirtował z muzyką ilustracyjną. Tworząc na potrzeby filmu… i tak pozostawał sobą. Poruszające, przepełnione bluesową tęsknotą ścieżki dźwiękowe do filmów „Śmierć dziecioroba” i „Justyna” potwierdzają to w całej rozciągłości.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

Ze szpulowca bigbitowca 2 (CD)

Ze szpulowca bigbitowca 2 (CD)

Ze szpulowca bigbitowca 2 to jeszcze jedna opowieść o początkach muzyki rockowej w Polsce. Michał Owczarek przypomina kolejne osiemnaście zespołów, wśród których są i wykonawcy znani (ale w zupełnie nieznanej odsłonie), i zupełnie zapomniani. Razem zapraszają na podróż do świata kolorowej młodzieży, tekstów o groźnych psach (tudzież sonetów Szekspira) i trzystu tysięcy hałaśliwych gitar. Żyć nie umierać.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

 ▌ Czerwono-Czarni Motor i ja (CD)

Czerwono-Czarni - Motor i ja

Polskie library music w wydaniu bigbitowym. Dwie niepublikowane wcześniej sesje Czerwono-Czarnych z lat 1963-64, wykorzystywane potem intensywnie jako tła w Polskiej Kronice Filmowej, to zaskakująco zróżnicowany i niekiedy mocno gitarowy materiał.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

Koman Band Suita słoneczna (CD)

Koman Band - Suita słoneczna

W 1979 roku Janusz Koman skomponował muzykę dla baletu, który ani razu nie został wystawiony. Rozbudowana, wielowątkowa suita nagrana z udziałem muzyków Orkiestry PRiTV w Łodzi pod batutą Henryka Debicha ukazuje się na płycie po raz pierwszy. Bajkowe fusion w słonecznych odcieniach.

⸜ PREMIERA 28 MAJA

Zapraszamy do sklepu internetowego wydawcy:

KULTOWENAGRANIA.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GAD RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer