02 Listopad 2020

GAD Records – nowości| listopad 2020

Muzyka z serialu „Czterej pancerni i pies" i nie tylko…

Źródło: GAD RECORDS

GAD Records to jedno z najciekawszych polskich wydawnictw, specjalizujące się w reedycjach i pierwszych edycjach nigdy niewydanych płyt pochodzących z lat tzw. PRL-u.

W zapowiedziach na dwa ostatnie miesiące tego roku znajdziemy zarówno płyty muzyką filmową, płyty SBB i powrót po latach grupy Hedone na EP-ce.


ADAM WALACIŃSKI Czterej pancerni i pies

ADAM WALACIŃSKI „Czterej pancerni i pies”

ADAM WALACIŃSKI „Czterej pancerni i pies”

Kultowy serial, porywająca muzyka i niezapomniana ballada śpiewana przez Edmunda Fettinga. Ścieżka dźwiękowa z pierwszej serii serialu Czterej pancerni i pies po raz pierwszy na płycie!

Cały materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, będącym spadkobiercą dorobku Wytwórni Filmów Fabularnych. Płytę uzupełni książeczka ze szkicem na temat nagrań, szczegółowym opisem wykorzystania poszczególnych motywów w serialu oraz oryginalnymi fotosami i memorabiliami.

Płyta rozpoczyna długofalową współpracę CeTA i GAD Records w zakresie ocalenia i publikacji bogatych zbiorów dźwiękowych, wśród których kryje się niepublikowana dotąd muzyka filmowa Andrzeja Korzyńskiego, Piotra Hertla, Włodzimierza Nahornego, Jerzego Derfla czy Wojciecha Kilara.

⸤ Nośnik: COMPACT DISC | premiera 20 LISTOPADA


HENRYK KUŹNIAK Parada oszustów

HENRYK KUŹNIAK „Parada oszustów”

HENRYK KUŹNIAK „Parada oszustów”

Wciągająca fabuła, doborowa obsada i kolorowa muzyka Henryka Kuźniaka. Niemal trzy dekady przed światowym sukcesem serialu Hustle mieliśmy w Polsce własną produkcję o wyrafinowanych przekrętach w białych rękawiczkach.

⸤ Nośnik: COMPACT DISC | premiera 20 LISTOPADA


SBB Pamięć

SBB „Pamięć”

SBB „Pamięć”

Jeden z najpiękniejszych, pastelowych obrazów w historii polskiego rocka powraca w nowej, definitywnej wersji. Zremasterowany album z 1975 roku, trzy nagrania dodatkowe, nowa książeczka.

⸤ Nośnik: COMPACT DISC | premiera 27 LISTOPADA


SBB Memento z banalnym tryptykiem

SBB „Memento z banalnym tryptykiem”

SBB „Memento z banalnym tryptykiem”

Ostatni album oryginalnego SBB przed długą przerwą. Podsumowanie pełnej wydarzeń i osiągnięć dekady – teraz w zremasterowanej wersji z trzema nagraniami dodatkowymi (w tym oryginalną wersją Memento… z 1971 roku!).

⸤ Nośnik: COMPACT DISC | premiera 27 LISTOPADA


HEDONE What Dickens Says About Loneliness

HEDONE “What Dickens Says About Loneliness”

HEDONE “What Dickens Says About Loneliness”

Łódzka formacja Hedone powraca po długim milczeniu. Pierwszy singiel z zapowiadanego na grudzień albumu „2020″, dostępny na winylu i CD – i jednocześnie pierwsze wydawnictwo labelu New Sun, który udaje się na wyprawę w nieznane i będzie prezentował starannie wybraną nową muzykę.

 ⸤ Nośnik: EP, kolorowy EP, COMPACT DISC | premiera 2o LISTOPADA


Płyty dostępne są w sklepach muzycznych, a także w sklepie internetowym wydawcy.

gadrecords.pl

kultowenagrania.pl

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweWięcej o...
GAD RECORDS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer