19 Lipiec 2021

Linn 530

Aktywne kolumny głośnikowe Linn 530 w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Źródło: Audio Klan

→ KOLUMNY AKTYWNE

Dystrybutor firmy Linn poinformował, że w salonach Top Hi-Fi & Video Design dostępne są aktywne kolumny głośnikowe Linn 530. Mają one wyjątkowy projekt plastyczny, dzięki czemu – jak czytamy w materiałach prasowych – „perfekcyjnie dopasowują się do domowego wnętrza”. Wykorzystują one opracowanie o nazwie Exakt i system niskotonowy Isobarik.


Linn 530 High Fidelity News (1)


Flagową konstrukcją Serii 5 są aktywne (posiadające własne wzmacniacze) wolnostojące kolumny głośnikowe Linn 530. Charakteryzują się one stosunkowo wąskim frontem oraz zaokrąglonymi krawędziami, które nadają kolumnom wrażenie miękkości. Od góry obudowę zamyka szklana płyta, która podobnie jak podstawa dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych, tj. białej i czarnej.

Dizajn

Najważniejszym wyróżnikiem modelu 530 jest jednak Linn Fabrik – specjalna tkanina, którą można w dowolnym momencie zdjąć i w łatwy sposób wymienić na taką, której kolorystyka i wzornictwo będą dopasowane do aktualnej stylistyki domowego wnętrza.

Linn 530 High Fidelity News (4)

Pokrycia Linn Fabrik dostępne są w szerokiej gamie klasycznych i nowoczesnych kolorów, wzorów oraz tkanin do wyboru – klienci mają do dyspozycji sześć standardowych i szereg specjalnych wersji stylistycznych. Pokrowce Linn Fabrik umożliwiają szybką i łatwą zmianę wyglądu kolumn głośnikowych, a przy tym w żaden sposób nie ograniczają jakości dźwięku. To zasługa autorskiej technologii Exakt, która rozwiązuje problem zmiany charakterystyki brzmienia, gdy przed przetwornikiem znajdzie się jakaś zasłona.

Technika

Linn Exakt od strony technicznej jest wysokiej klasy cyfrową zwrotnicą, która pozwala uzyskać idealną synchronizację czasową pomiędzy wszystkimi przetwornikami tworzącymi trójdrożną konstrukcję Linn 530. Moduł Exakt stanowi standardowe wyposażenie każdej kolumny głośnikowej z Serii 5, a efektem jego działania jest niesamowicie naturalne brzmienie – wszystkie dźwięki docierają do uszu słuchacza w tym samym momencie. Ponadto w kolumnach Linn 530 moduł ten pełni jeszcze jedną rolę, a mianowicie minimalizuje wpływ pokrowca Fabrik na przetworniki i pozwala uzyskać najwyższa możliwą jakość dźwięku.


Linn 530 High Fidelity News (3)


Kolejnym atutem modelu Linn 530 jest modelowanie akustyczne Space Optimisation+. Space Optimisation tworzy kompletny obraz interakcji pomiędzy kolumnami głośnikowymi, miejscem ich ustawienia oraz unikatową charakterystyką pokoju i w oparciu o uzyskane dane optymalizuje dźwięk. Dzięki temu nawet wtedy, gdy kolumny nie zostaną ustawione w idealnej pozycji, wciąż można cieszyć się perfekcyjnym, naturalnym dźwiękiem. Eliminując niepożądane efekty zniekształcające środowisko odsłuchowe ten autorski system pozwala odtworzyć prawdziwe brzmienie muzyki.

Aby stworzyć w pełni funkcjonalny system audio, kolumny głośnikowe Linn 530 wystarczy połączyć z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt, np. Akurate Exakt DSM. Model ten umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki i pozwala podłączyć inne źródła, komunikując się z kolumnami głośnikowymi Linn 530 za pomocą kabli Cat 5 podłączanych do portów RJ45.

Dostępność i cena

Aktywne głośniki Linn 530 są już dostępne w sprzedaży w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna za parę kolumn głośnikowych zaczyna się od 60 500 zł.

www.LINN.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY AKTYWNE

Więcej o...
LINN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer