30 Październik 2016

Linn KLIMAX DS ORAZ DSM

STREAMER

Źródło: LINN

„Doświadcz cyfrowej muzyki w bezprecedensowej jakości, od nagrań w jakości studyjnej do najnowszych serwisów streamingowych. Zaprojektowany bez żadnych kompromisów, Klimax DS to obecnie najlepsze cyfrowe źródło dźwięku” – tym hasłem firma Linn, szkocki producent urządzeń audio klasy high-end, reklamuje swój najnowszy produkt, streamer Klimax DS oraz jego bardziej rozbudowaną wersję, model  DSM.

Największym atutem nowego strumieniowca ma być Katalyst DAC Architecture, czwarta generacja autorskiej technologii przetworników Linna. Jak deklarują Szkoci, Katalyst oferuje „bezprecedensową kontrolę nad krytycznymi elementami, które znajdują się w środku ‚kreacji’ analogowego sygnału”. Oznacza to m.in. zoptymalizowanie odczytu danych, poprawę działania zegara taktującego czy obecność niezależnych od siebie zasilaczy.

Linn Klimax DS obsługuje pliki PCM do 24 bitów/192 kHz. W podstawowej wersji (oznaczonej po prostu symbolem DS) oferuje jedynie wejście ethernetowe. Znacznie bardziej rozbudowana jest wersja DSM, która została wyposażona (prócz wspomnianego wyżej wejścia) w trzy wejścia HDMI, dwa Toslink, jedno S/PDIF oraz jedno XLR. Modele DS oraz DSM różnią się od siebie znacznie mniej w sferze wyjść: oba zostały wyposażone w dwa wyjścia Exakt Link oraz po jednym wyjściu phono RCA oraz XLR. Jedyną różnicą jest obecność na pokładzie DSM pojedynczego wyjścia HDMI.

Specyfikacja techniczna:

Wymiary (S x W x G): 350 x 60 x 355 mm
Waga: 8,6 kgWięcej o...
LINN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer