12 Listopad 2021

Kuba Więcek Trio & Paulina Przybysz: „Dorota”

Premiera singla „Dorota" z nadchodzącej płyty Kuby Więcka i Pauliny Przybysz z serii POLISH JAZZ

Źródło: Warner Music Poland

→ MUZYKA ⸜ PREMIERA

Warner Music Poland poinformował wydaniu trzeciego cyfrowego singla z nadchodzącej płyty „Kwiateczki” Kuby Więcka i Pauliny Przybysz. Już dziś można go posłuchać w serwisach streamingowych. Jak czytamy w materiałach prasowych, Dorota jest opowieścią Jana Kochanowskiego o jego żonie.

Dorota jest już trzecim singlem z płyty Kwiateczki Kuby Więcka i Pauliny Przybysz, która ukaże się już 19 listopada w serii Polish Jazz. Tym razem Kuba Więcek, jego Trio i Paulina Przybysz przedstawiają  inspirowany minimalizmem utwór łączący w sobie dwa światy: mroczny – transowy, elektroniczny i jaśniejszy –
sielankowy, akustyczny. Paulina w utworze również gra na wiolonczeli!

Dorota była żoną Jana Kochanowskiego. Z jego poezji czuję, że była to piękna i namiętna miłość. Nie ukrywam, że ten utwór śpiewam zawsze z lekkim erotycznym dreszczem na ciele, co też nakręca warstwa muzyczna rodem z filmu akcji. Utwór rozkręca się jak miłosne opętanie i kończy wyznaniem o wiecznym zniewoleniu tym uczuciem – mówi Paulina Przybysz.

Nadchodząca płyta Kwiateczki, to nowe odczytanie Pieśni świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na Pieśń... oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76).

Projekt pt. „Kwiateczki”, opatrzony numerem 87. W dniu premiery płyty 19 listopada, odbędzie się koncert promujący album Kwiateczki.

WARNERMUSIC.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MUZYKA

Więcej o...
Polish Jazz

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer