21 Październik 2021

Kuba Więcek & Paulina Przybysz „Do domu”

Kuba Więcek i Paulina Przybysz prezentują drugi singiel „Do domu" z nadchodzącej płyty pt. „Kwiateczki" z serii POLISH JAZZ (vol. 87)

Źródło: Warner Music Poland

→ MUZYKA ⸜ premiera

Po singlu Kwiateczki Kuba Więcek i Paulina Przybysz postanowili podzielić się ze swoimi fanami drugą piosenką z płyty, która ukaże się już w listopadzie w serii „Polish Jazz”.


Kuba Więcek_Paulina Przybysz_Do domu


Do domu to utwór, w którym tekst Jana Kochanowskiego pojawia się w nietypowej formie w połączeniu z nowocześnie wyprodukowanym trapowym bitem, jazzową harmonią oraz transową melodyką inspirowaną muzyką ludową. Do domu to połączenie dwóch światów – syntetycznych brzmień z żywymi instrumentami.

Nadchodząca płyta Kwiateczki, to nowe odczytanie „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na Pieśń… oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiegoznajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło.


Kuba Więcek & Paulina Przybysz Kwiateczki


Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76). Jak czytamy w materiałach prasowych, „Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic”.

Ich wspólny projekt pt. Kwiateczki, opatrzony jest numerem 87.

WARNERMUSIC.com.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MUZYKA

Więcej o...
Polish Jazz

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer