25 Czerwiec 2021

iFi Audio STREAM

Pierwszy w historii iFi Audio transport plików audio

Źródło: iFi Audio

→ TRANSPORT PLIKÓW AUDIO

Firma iFi Audio zaprezentowała pierwszy w jej historii transport plików audio. Urządzenie ma być „pomostem” między siecią Wi-Fi a systemem audio.

iFi Audio STREAM High Fidelity News (1)

Istnieją różne sposoby włączenia przesyłu sygnału Wi-Fi do systemu audio. Dostępne są wzmacniacze ze zintegrowanym odbiornikiem Wi-Fi, podobnie jak dedykowane streamery audio, wiele z wbudowanymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi – służą one jako tradycyjne źródło dźwięku hi-fi, takie jak odtwarzacze CD. Ale są też wady tych rozwiązań – niektóre z nich oferują mniej niż idealną jakość dźwięku, inne blokują Cię w określonej platformie, podczas gdy niektóre specjalistyczne rozwiązania są zbyt drogie.

Rozwiązaniem ma być do ZEN Stream: najnowszy dodatek do serii iFi ZEN, kompaktowych i niedrogich urządzeń audio.


iFi Audio STREAM High Fidelity News (2)


Firma mówi o nim: „transport dźwięku Wi-Fi”. STREAM ZEN działa jako pomost między siecią Wi-Fi a systemem audio. Łączy się z routerem za pomocą Wi-Fi lub kabla Ethernet, a z wyjścia sygnał wysyłany jest do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego (lub wzmacniacza z wejściami cyfrowymi) przez USB lub S/PDIF. Jego architektura o otwartym kodzie źródłowym sprawia, że ​​jest elastyczny i przyszłościowy; specjalnie zaprojektowany układ i oprogramowanie zapewniają, jak zapewnia producent, doskonałą jakość dźwięku.

ZEN Stream obsługuje sygnały PCM do 32-bitów/384 kHz i DSD do 11,2 MHz (DSD256) przez Wi-Fi – co jest bardzo nietypowe – a także przez kabel Ethernet. Istnieje wiele sposobów, w jakie urządzenie może łączyć się z Twoją kolekcją muzyki lub ulubioną usługą przesyłania strumieniowego, w zależności od preferencji użytkownika, a dzięki otwartej architekturze ZEN Stream będą one z czasem się rozszerzać.

Najważniejsze cechy

  • Potężny 64-bitowy czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex

  • 32-bit/384kHz PCM i DSD256 obsługiwane przez Wi-Fi i kabel Ethernet

  • Strumieniowanie bezpośrednio z aplikacji Spotify/Tidal za pomocą Spotify Connect i Tidal Connect

  • Kompatybilny z Roon, DLNA i NAA

  • Zintegrowany Airplay i Chromecast – łatwe przesyłanie strumieniowe z urządzeń Apple i Android (Chromecast zostanie dodany po uruchomieniu poprzez aktualizację oprogramowania układowego)

  • Wybór „Exclusive mode” – dedykowane tryby przesyłania strumieniowego (np. DLNA, NAA, Roon, Tidal) dla w pełni zoptymalizowanej wydajności

  • Interfejsy USB i S/PDIF regulowane przez femtoprecyzyjny zegar GMT w celu wyeliminowania jittera

  • Technologie aktywnej redukcji szumów i iPurifier usuwają zniekształcenia z sygnału audio

  • Dwuzakresowy odbiór Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) z obsługą 802.11a/b/g/n/ac

IFI-AUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
IFI AUDIO

Więcej o...
STREAMING

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer