04 Październik 2021

iFi Audio hip-dac 2

Brytyjski producent proponuje nową wersję swojego hitu, DAC-a/wzmacniacza słuchawkowego hip-dac 2

Źródło: iFi Audio

→ DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Hip-dac był jednym z najpopularniejszych wzmacniaczy słuchawkowych, wyposażonych w DAC, firmy iFi Audio. Teraz, około 21 miesięcy po premierze oryginalnego hip-daka, iFi przeprojektowała go, dając mu przy okazji nowy kolor.

iFi Audio hip-dac 2 High Fidelity News (3)

Oczywistym wyróżnikiem nowego modelu jest anodowane wykończenie w kolorze Sunset Orange zastosowane na aluminiowej obudowie, które zastępuje oryginalny Petrol Blue. Dane odbierane przez USB trafiają do 16-rdzeniowego procesora XMOS nowej generacji, zapewniającym dwukrotnie szybsze taktowanie i czterokrotnie większą pamięć.

Większa moc obliczeniowa nowego chipu poprawia jakość dźwięku, a także umożliwia pełne dekodowanie MQA. Oznacza to, że cały proces dekodowania w trzech „rozwinięciach” jest wykonywany wewnętrznie, w przeciwieństwie do dekodowania w sposób „renderera” MQA – jak w zdecydowanej większości DAC-ów w tym przedziale cenowym.


iFi Audio hip-dac 2 High Fidelity News (2)


Poprawiono również inne układy – DAC otrzymał nową wersję obwodów GMT (Global Master Timing), wyposażonej w nowy zegar taktujący. Skutkuje to jeszcze niższym poziomem jittera. Przetwornik dekoduje sygnał Hi-res PCM oraz DXD do 384 kHz oraz DSD od 2,8 MHz do 12,4 MHz (DSD64, 128 oraz 256). Układ elektryczny zbudowany jest w formie zbalansowanej, rzadkość na tym poziomie cenowym, a wzmacniacz oddaje aż 400 mW do obciążenia 32 Ω.

IFI-AUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat prasoweWięcej o...
DAC

Więcej o...
IFI AUDIO

Więcej o...
WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer