10 Wrzesień 2021

iFi Audio GO blu

Brytyjski producent zaprezentował mobilny DAC/wzmacniacz słuchawkowy z odbiornikiem Bluetooth

Źródło: iFi Audio

→ DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY BLUETOOTH

GO blu jest najmniejszym przetwornikiem D/A i wzmacniaczem słuchawkowym w historii tego producenta, która rozpoczęła się w 2012 roku. Choć niewielki – 55 x 34 x 13 mm, czyli zbliżony rozmiarami do zapalniczki Zippo i o wadze 26 g – jego dźwięk jest, jak mówi producent, „potężny”.


iFi Audio GO blu (3)


Urządzenie przeznaczone jest do użytku mobilnego, a ze źródłem sygnału łączy się przez Bluetooth. Sygnał z niego płynie do słuchawek kablem.

Technika

Inaczej niż większość produktów tego typu, które korzystają z kompletnych układów Bluetooth, z przetwornikiem i wzmacniaczem słuchawkowym, GO blu zbudowany jest wokół osobnych modułów odbiornika, DAC-a i wzmacniacza.

Firma sięgnęła po najnowszy odbiornik Qualcomm z czterordzeniowym procesorem QCC5100 Bluetooth, który zapewnia dekodowanie sygnału aptX Adaptive, aptX HD, LDAC and HWA/LHDC. GO blu ma certyfikat Bluetooth v5.1.

iFi Audio GO blu (1)

DAC bazuje na 32-bitowym układzie Cirrus Logic, który steruje wzmacniaczem dua-mono Direct Drive. W układzie zastosowano wysokiej klasy elementy bierne, takie jak ceramiczne kondensatory TDK C0G i cewki Taiyo Yuden oraz Murata

Wyjście słuchawkowe dostępne jest przez dwa rodzaje łączy: 3,5 mm mini jack oraz 4,4 mm Pentaconn; to ostatnie jest wyjściem zbalansowanym (!).

IFI-AUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
IFI AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer