08 Kwiecień 2021

Métronome Technologie DSC

DIGITAL SHARING CONVERTER (DSC)

Źródło: Métronome Technologie

→ ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Francuska firma Métronome Technologie ma nowe urządzenie – należący do „rodziny” Digital Sharing odtwarzacz plików audio DSC. W nomenklaturze firmowej nosi o nazwę DIGITAL SHARING CONVERTER i jest reklamowany jako przetwornik cyfrowo-analogowy, odtwarzacz plików oraz cyfrowy przedwzmacniacz.

W Métronome „Digital Sharing” oznacza „streaming”. Nowy członek tej rodziny otrzymał charakterystyczną, przypominającą fortepian ściankę przednią na której umieszczono duży, 5-calowy dotykowy wyświetlacz. DSC jest umieszczony w całkowicie aluminiowej obudowie. DAC dekoduje pliki PCM i DSD, a nowa platforma streamingowa akceptuje wszystkie typy plików audio, aż do DSD256.
DSC-em można zarządzać za pomocą dowolnej aplikacji DLNA/UPnP, ale jest on dostosowany do sterowania aplikacją mConnect, które obejmuje główne audiofilskie usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Qobuz, Tidal, Spotify, Deezer i vTuner dla radia internetowego.

Cyfrowy przedwzmacniacz jest wynikiem współpracy partnerskiej z Leedh Processing i jest całkowicie  bezstratny, modyfikując jedynie amplitudę sygnału bez żadnych zmian rozdzielczości.

Jean Marie Clauzel, właściciel i projektant Métronome Technologie, mówi:

Popularność naszych cyfrowych urządzeń służących do przesyłu strumieniowego znacząco wzrosła, pokazując, że nasz wybór przejścia firmy na streaming był słuszny. To system typu plug-and-play, łatwy w użyciu i stabilny – tego chcemy we wszystkich naszych produktach. Wszyscy jednak wiedzą, że słynne brzmienie Métronome zawsze pozostanie naszym priorytetem!

DIGITAL SHARING CONVERTER dostępny jest już u lokalnych dystrybutorów marki Métronome Technologie.

www.METRONOME.audio

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
STREAMING

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer