13 Maj 2021

Audiophile Digital Optical Technology | LAN

Nowy sposób przesyłu sygnału LAN kablami światłowodowymi

Źródło: ADOT

→ KABEL LAN | OPTYCZNY

ADOT (Audiophile Digital Optical Technology) to nowa firma mająca związki z Melco Syncrets w Japonii, specjalizująca się w zestawach światłowodowych w celu uzyskania lepszej jakości dźwięku podczas strumieniowego przesyłania muzyki przez sieć.


ADOT fibre kit


LAN → światłowód

Technologia ADOT optymalizuje jakość dźwięku przesyłając sygnał przez światłowód. Firmowe zestawy z układami konwertującymi sygnał LAN wprowadzają wysokiej jakości światłowody zamiast miedzi występującej w połączeniach Ethernet, skutecznie izolując systemy hi-fi od zakłóceń. Zestawy są umieszczane między domowymi routerami a systemami hi-fi.

Zestawy oparte są na konwerterze mediów MC01 firmy ADOT, który konwertuje sygnał miedzianego kabla Ethernet RJ45 z routera na wysokiej jakości połączenie światłowodowe SFP. Urządzenia do przesyłania strumieniowego już wyposażone w wejście SFP, takie jak przełącznik danych Melco Audio S100, mogą z łatwością akceptować połączenie światłowodowe, jednak inne urządzenia mogą również skorzystać, po prostu dodając drugi konwerter mediów MC01 połączony kablem światłowodowym.

Kabel światłowodowy

Światłowód musi odpowiadać parametrom projektowym adapterów SFP, więc z adapterami SFP sparowane jest włókno Duplex. Łączność adapterów światłowodowych ma kluczowe znaczenie, dlatego wszystkie zakończenia są wykonane fabrycznie w warunkach czystego pomieszczenia, a długość 1,5 m oznacza, że ​​urządzenia można schować za systemami hi-fi.


With Melco S100 switch


Światłowód ma mniej niż 3 mm średnicy i idealnie nadaje się do wykonywania połączeń pomiędzy routerami a systemami hi-fi, nawet w największych domach czy nawet między budynkami (dla łącza światłowodowego limitem jest kilkuset metrów). ADOT może dostarczyć standardowe długości światłowodów do 50 m lub dostarczyć niestandardowe kable do 200 m; wszystkie są montowane w pomieszczeniach czystych i dostarczane z indywidualnymi tabelami wydajności.

Dostępność i cena

Wszystkie zestawy ADOT są teraz dostępne za pośrednictwem ADMM (Audiophile Digital Music Masters), dystrybutora Melco, i są objęte dwuletnią gwarancją.

Zestaw MC01: 1349 £; MC01 Kit: 2399 £; Zestaw MC01: 3750 £; dodatkowy konwerter MCO1 (umożliwiający korzystanie z urządzenia bez portu SFP): 179 £

Kabel ADOT jest dostępny w długościach 5 m, 10 m, 15 m i niestandardowych długościach do 200 m od 20 £

Tekst i zdjęcia: mat. prasowe

AUDIOPHILEDIGITAL.co.ukWięcej o...
STREAMING

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer