18 Listopad 2021

iFi Audio xDSD Gryphon

Przedsprzedaż nowego DAC-a/wzmacniacza słuchawkowego w salonie Q21

Źródło: Salon Q21

→ DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Pabianicki salon Q21 poinformowało rozpoczęciu sprzedaży DAC-a/wzmacniacza słuchawkowego iFi Audio xDSD Gryphon. Jak czytamy w materiałach prasowych, jest on „najbardziej kompleksowo wyposażonym przenośnym” urządzeniem tego typu na świecie.


iFi Audio xDSD Gryphon (2)


iFi Audio xDSD Gryphon jest wzmacniaczem słuchawkowym z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Urządzenie w sekcji cyfrowej korzysta z układów Burr-Brown MultiBit, a sekcja analogowa PureWave dostarcza moc 1 W, wystarczającą do wysterowania praktycznie każdych słuchawek.

Źródła cyfrowe można podłączyć poprzez wejścia USB, S/PDIF lub bezprzewodowo przez Bluetooth, natomiast źródła analogowe przez wejścia 4,4 mm lub 3,5 mm.Łączność Bluetooth bazuje na najnowszej serii układów QCC 5100 Bluetooth v5.1, dzięki czemu obsługuje on najnowsze formaty hi-res: aptX Adaptive i aptX HD, LDAC i HWA/LHDC, standardowe aptX i aptX Low Latency, AAC, SBC (Bluetooth vanilla).

Wejścia elektryczne obsługiwane są przez hybrydowy układ Burr-Brown, identyczny jak we flagowym modelu Pro iDSD Sygnature.


iFi Audio xDSD Gryphon (3)


Uwagę zwraca bogate wyposażenie. materiały prasowe mówią, że XBass II podkreśla bas w słuchawkach otwartych lub w nagraniach, w których go brakuje. iEMatch redukuje szum ze słuchawek o wysokiej czułości bez utraty dynamiki. Natomiast w przypadku źródeł cyfrowych można wybierać między trzema wykonanymi na zamówienie filtrami cyfrowymi za pośrednictwem menu ekranowego: Bit-Perfect , Standard i GTO (Gibbs Transient Optimised), z których każdy ma odczuwalny wpływ na dźwięk.

Na odsłuchy iFi Audio xDSD Gryphon już teraz zaprasza salon Q21.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
IFI AUDIO

Więcej o...
WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer