10 Sierpień 2017

Estelon EXTREME LEGACY EDITION

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: ESTELON

Estońska firma Estelon zaprezentowała swoje nowe bezprzewodowe kolumny głośnikowe podczas corocznego zjazdu wielbicieli marki Rolls-Royce: Rolls-Royce Enthusiasts’ Club. Model ten – Extreme Legacy Edition – inspirowany był właśnie legendarnymi brytyjskimi samochodami, z których korzystali m.in. John Lennon czy królowa Elżbieta II.

Zjazd RREC odbył się w czerwcu tego roku w Burghley House – 16-wiecznej rezydencji położonej w Lincolnshire. Wzięło w nim udział ponad 1000 samochodów marki Rolls-Royce i Bentley – jednych z najdroższych i najbardziej pożądanych aut na świecie. Nic dziwnego, że właśnie podczas tak luksusowego wydarzenia Estelon postanowił pochwalić się kolumnami głośnikowymi wycenianymi na kwotę 220 000 funtów brytyjskich (ok. 1 040 000 zł).

Konstrukcja modelu Extreme Legacy Edition została zainspirowana właśnie samochodami Rolls-Royce’a. Producent wskazuje tu m.in. na ekskluzywne wykończenie Tudor Grey Metallic, które – jak sam zauważa – „jest częściej kojarzone z klasycznymi Rolls-Royce’ami niż z high-endowym audio”. Co więcej, kolumny te korzystają z najnowszej technologii Estelon Intelligent Audio (EIA); rozwiązanie to pozwala na przyszły update komponentów wchodzących w skład modelu Extreme Legacy Edition, dzięki czemu ma on być zawsze punktem odniesienia dla swojej konkurencji – podobnie jak auta Rolls-Royce’a z rodziny Phantom.

Podłogówki Extreme Legacy Edition korzystają z dwóch 10-calowych wooferów z aluminium, jednego aluminiowego mid-woofera (również 10-calowego), jednego aluminiowego przetwornika średniotonowego (7-calowego) oraz 1,5-calowego diamentowego tweetera. Ich pasmo przenoszenia zawarte jest w przedziale 20 – 40 000 Hz. Na uwagę zasługują także ich niebagatelne gabaryty – jedna kolumna mierzy od 1,78 do 2,08 m (w zależności od położenia środkowego modułu, którego wysokość można zmieniać) i waży imponujące 285 kg.

Tak o swojej najnowszej konstrukcji wypowiada się Alfred Vassilkov: „Niegdyś wspaniały inżynier powiedział: ‚Weź najlepsze co istnieje i ulepsz to’. Tym inżynierem był sir Henry Royce. Jego niestrudzony pościg za perfekcją zainspirował nas do stworzenia kolumn Extreme Legacy Edition. To zbliżający się do ideału balans pomiędzy innowacyjną technologią i wdziękiem, który – jak chcemy myśleć – sir Henry by zaaprobował”.Więcej o...
ESTELON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer