16 Grudzień 2015

Estelon MODEL YB

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Źródło: ESTELON

Pochodząca z Estonii firma Estelon świętuje 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji producent zapowiedział premierę swojego najnowszego produktu – kolumn głośnikowych Model YB.

Jak w oficjalnych materiałach prasowych twierdzi firma, „to było niezwykle udane pięciolecie dla Estelona. Każdego roku wprowadzaliśmy do sprzedaży nowy produkt z serii X, które następnie były wielokrotnie nagradzane przez pisma branżowe, ciesząc się jednocześnie powszechną rozpoznawalnością. Ukoronowaniem tego okresu było wprowadzenie do sprzedaży flagowego modelu Estelona – kolumn Extreme. Estelon, jako lider w innowacyjności wciąż nie przestaje zaskakiwać. Lata wytężonej pracy doprowadziły nas do zupełnie nowej linii produktowej – Y. W porównaniu do starszej serii X, Y reprezentuje zupełnie nowe podejście do designu, użytych materiałów i wykorzystanych technologii”.

Na pierwszy ogień poszedł Model YB. Za jego nietypowy, przyciągający uwagę wygląd odpowiada Alfred Vassilkov, który – jak twierdzi Estelon – “po raz kolejny przynosi świeżość na rynek kolumn”. Bez wątpienia interesująco wygląda “skręcająca się” bryła, dzięki której podłogówki, zdaniem estońskiego producenta, “będą wyglądały w wytwornych pomieszczeniach jak klejnoty”.

Model YB ma również budzić szacunek swoimi możliwościami w sferze dźwięku. Firma określa oferowane przez niego brzmienie jako “czyste, naturalne i żywe”. Jak dodaje, “kolumny reprodukują oryginalną scenę dźwiękową i sprawiają, że muzyka brzmi nieprawdopodobnie prawdziwie”. By osiągnąć pożądane brzmienie firma Estelon wyposażyła swoje nowe dzieło w trzy przetworniki: 8-calowy woofer, 5,25-calowy głośnik średniotonowy oraz 1-calowy berylowy tweeter.

Estelon Model YB wejdzie do sprzedaży 31 marca 2016 roku. Kolumny te będzie można nabyć w trzech wersjach, różniących się od siebie wykończeniem (do wyboru: Black Matte, Black Gloss oraz White Gloss). Za pierwszą wersję kolorystyczną trzeba będzie zapłacić 15 900 euro (ok. 69 000 zł), zaś pozostałe dwie zostały wycenione na kwotę 16 900 euro (ok. 73 000 zł) każda.

Specyfikacja techniczna:

Typ: 3-drożna kolumna głośnikowa
Pasmo przenoszenia: 30 – 40 000 Hz
Sugerowana moc wzmacniacza: 150 W
Impedancja nominalna: 6 omów
Czułość: 86 dB/2,83 V
Wymiary (W x S x G): 1285 x 365 x 430 mm
Waga: 40 kgWięcej o...
ESTELON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer