25 Listopad 2021

McIntosh C12000

Amerykańska legenda audio ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowego przedwzmacniacza liniowego

Źródło: McIntosh

→ PRZEDWZMACNIACZ

Kilka dni temu McIntosh oficjalnie przedstawił swój nowy przedwzmacniacz, model C12000. Jest to konstrukcja z dwoma obudowami, które izolują od siebie sekcję audio i sekcję sterowania oraz zasilania.


McIntosh C12000 HIGH FIDELITY NEWS (3)


C12000 składa się z modułu kontrolera C12000 i modułu przedwzmacniacza C12000. Sterowanie, zasilanie, porty danych i zewnętrzne połączenia sterujące znajdują się w sterowniku C12000, w którym podwójne izolowane zasilacze obsługują lewy i prawy kanał, podczas gdy podwójny mikroprocesor ma zapewnić pewne i niezawodne sterowanie urządzeniem.

W module przedwzmacniacza C12000 znajdziemy układy wzmacniające audio – lewy i prawy kanał są elektrycznie i mechanicznie izolowane, aby umożliwić im pracę w trybie dual mono, co zapewnia wysoką separację stereo. Jednostki kontrolera i przedwzmacniacza są połączone za pomocą kabli zaprojektowanych tak, aby zapobiec przedostawaniu się szumów z zewnątrz do sygnału audio.

McIntosh C12000 HIGH FIDELITY NEWS (2)

Główne cechy

  • 12 wejść analogowych, w tym 6 zbalansowanych, 4niezbalansowane i 2 wejścia gramofonowe

  • Dwarodzaje wyjść – lampowe i półprzewodnikowe

  • Programowalne wejścia gramofonowe z regulowaną pojemnością i obciążeniem rezystancyjnym

  • Przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje 4 lampy 12AX7A, z dwoma lampami na kanał w pełni zbalansowanej konfiguracji, która zawiera korekcję RIAA

  • Szeroka gama regulacji

  • Gniazdo słuchawkowe o dużej mocy wyjściowej i wysokim prądzie wyjściowym z wybieranym przez użytkownika układem Headfeed Directorem (HXD)

McIntosh C12000 HIGH FIDELITY NEWS (4)

Dostępność i cena

Zamówienia na C12000 można już teraz składać u autoryzowanych dealerów McIntosh, a wysyłka ma rozpocząć się w grudniu 2021 roku do sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a wkrótce potem do reszty świata. Sugerowana cena detaliczna (z wyłączeniem VAT, kosztów przesyłki i wszelkich opłat celnych związanych z obowiązującymi normami w poszczególnych krajach): 8000 USD za moduł, łącznie 16 000 USD za kompletny przedwzmacniacz.

www.MCINTOSHLABS.com

Tekst: red./mat. prasowe

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MCINTOSH

Więcej o...
przedwzmacniacz

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer