pl | en

Music Hall a70.2 - WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

Model a70.2 to najbardziej zaawansowany technologicznie i jednocześnie najdroższy wzmacniacz Roya Halla. Począwszy od 2001 roku, kiedy Music Hall zaoferował pierwszy w swojej historii produkt związany z elektroniką (od 1998 roku oferował gramofony) firma znana była z przystępnych cenowo, solidnie wyglądających i bardzo ładnie grających urządzeń. Wbrew pozorom a70.2 ma za zadanie ten pogląd ugruntować.
Jak mówi Roy, za wciąż stosunkowo niewysokie pieniądze otrzymujemy bowiem bardzo ciekawy, znakomicie wykonany wzmacniacz o wielu funkcjach ułatwiających życie. I to właśnie w jego przypadku różnica w cenie między produktem Music Halla i podobnie zbudowanymi, podobnie brzmiącymi wzmacniaczami klasy high-end innych producentów ma być największa. Tym samym, według słów właściciela firmy, stosunek cena/jakość ma być najatrakcyjniejszy.

Wzmacniacz a70.2 to duża, solidna konstrukcja. Na jego ściance przedniej umieszczono gałkę siły głosu oraz zmiany wejść. Jest tam również gniazdo słuchawkowe typu duży jack i gniazdo dla iPoda (mini-jack).
Z tyłu mamy gniazda liniowe RCA – trzy wejścia liniowe, wejście gramofonowe MM (nie zapominajmy, że Music Hall jest także producentem gramofonów), wejście „bypass”, dzięki któremu zintegrujemy ten wzmacniacz z systemem kina domowego, oraz wyjście z przedwzmacniacza. Aby umożliwić łatwy bi-wiring urządzenie wyposażono w dwie pary złoconych gniazd głośnikowych.
Wewnątrz urządzenie wygląda równie imponująco, jak na zewnątrz. Wzmacniacz ma budowę dual-mono, z dwoma, dużymi transformatorami toroidalnymi i z osobnym zasilaczem dla przedwzmacniacza. Końcówki mocy zbudowano wykorzystując potężne, cenione tranzystory Sankena.

Cechy szczególne:
Moc wyjściowa: 2 x 125 W/8 Ω, 2 x 180 W/4 Ω
Min. impedancja wyjściowa: 2 Ω
S/N: > 100 dB
Pasmo przenoszenia: 10 Hz –30 kHz ±0,5 dB
Zniekształcenia (THD+N): <0,008 (1kHz)
Konstrukcja dual-mono
Tranzystory końcowe Sankena
3 wejścia analogowe RCA
Wejście XLR
Wejście gramofonowe MM
Wejście AV
Gniazdo słuchawkowe
Wyjście z przedwzmacniacza
Wyjście do nagrywania
Gniazda głośnikowe A i B
12 mm płyta przednia z aluminium
Pilot zdalnego sterowania obsługujący wszystkie urządzenia Music Hall
Wymiary: 155 x 430 x 405cm (H x W x D) mm
Waga: 18 kg

Cena: 6700 zł

Źródło: Eter Audio