pl | en

ODTWARZACZ BLU-RAY CAMBRIDGE AUDIO 651BD

Odtwarzający dyski Blu-ray 3D i najnowsze formaty surround, charakteryzujący się bardzo szybkim ładowaniem zawartości płyt model 651BD może być waszym najlepszym zakupem od lat!

Główne cechy odtwarzacza 651BD:
 • uniwersalny transport cyfrowy; odtwarza: Blu-ray (wraz z 3D), CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio, Super Audio CD,
 • sekcja wideo obsługiwana przez procesor Marvell QDEO,
 • podwójne wyjście HDMI 1.4,
 • przetworniki D/A 24/192,
 • ultra-szybkie ładowanie płyt,
 • dekodery wysokiej klasy formatów audio, takich jak: Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio i DTS-HD,
 • dekodowanie płyt stereo wysokiej rozdzielczości,
 • wielokanałowe dekodery 5.1 i 7.1 dla wyjść analogowych,
 • tryb Pure Audio chroniący audio od jakichkolwiek wpływów zewnętrznych i tym samym degradacji sygnału,
 • wewnętrzna pamięć 1 GB oraz dwa porty USB 2.0 i 1 x eSATA dla zewnętrznych dysków pamięci,
 • proste w obsłudze menu OSD (On Screen Display),
 • niski pobór energii w trybie standby: <0,5 W,
 • obsługa dysków BD Profile 2.0 (BD-Live i BonusView), łącze Ethernet,
 • pilot zdalnego sterowania Navigator,
 • aluminiowa obudowa z grubym frontem i ultra-sztywnym, tłumionym mechanicznie chassis,
 • obsługa przez łącze RS-232,
 • kontrastowy wyświetlacz VFD (Vacuum Fluorescent Display).
JEDYNY ODTWARZACZ, JAKIEGO POTRZEBUJESZ

Fantastyczny obraz to tylko część historii, jaka stoi za tym odtwarzaczem. Bo jego strona audio jest w każdym aspekcie równie ekscytująca, jak strona wideo. O tym, że odtwarzacz brzmi po prostu wybitnie decydują znakomity DAC Cirrus Logic oraz fanatyczna wręcz uwaga przyłożona do każdego detalu. Dostajemy więc dźwięk najwyższej jakości niezależnie od tego, czy słuchamy muzyki, czy oglądamy filmy. A trzeba dodać, że 651BD odtwarza nie tylko płyty Blu-ray – włączając w to 3D – ale również CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio oraz SACD.

PODWÓJNE WYJŚCIE HDMI

651BD został wyposażony w dwa wyjścia HDMI. Można więc wysłać sygnał wideo 3D do dwóch różnych wyświetlaczy jednocześnie (np. telewizor plazmowy i projektor) – obydwa są kompatybilne z HDMI 1.4 3DTV oraz Deep Colour.

Główne wyjście HDMI obsługiwane jest przez najlepszy obecnie procesor wideo Marvell QDEO, zamieniający wszystkie sygnały na postać Full HD (1080p), charakteryzujący się znakomitym filtrem redukującym szumy obrazu. Dostajemy dzięki niemu gładki, głęboki, niezwykle czysty obraz, wolny od występujących w innych odtwarzaczach artefaktów obróbki cyfrowej.

OBSŁUGA WIELU FORMATÓW

651BD wyposażono we wszystkie najnowsze dekodery audio, w tym Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Dla szczególnie wymagających kinomaniaków i melomanów dostępny jest wybór pomiędzy wysłaniem dźwięku przez HDMI w formie bitstream, a więc bez dekodowania lub w zdekodowanej formie jako LPCM. W tym pierwszym przypadku można sygnał zdekodować w amplitunerze AV, a w drugim podłączyć 651 do amplitunera bez najnowszych dekoderów i wciąż cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem.

AUDIOFILSKA EKSTRAWAGANCJA

Choć sekcja wideo w 651BD może być porównywana do najlepszych odtwarzaczy BD to, dzięki czemu to urządzenie jest absolutnie niepowtarzalne, to jego sekcja audio. Precyzyjny montaż, dobór elementów biernych i aktywnych i wydajny zasilacz powodują, że odtwarzacz reprodukuje muzykę z dynamiką i skalą, znanymi z wysokiej klasy sprzętu stereofonicznego. Odtworzymy na nim wszystkie płyty audio o wysokiej rozdzielczości – SACD, DVD-A i HDCD. Jego zalety zabłysną jeszcze mocniejszym blaskiem ze ścieżkami audio towarzyszącymi filmom, szczególnie na płytach Blu-ray.

ZAPROJEKTOWANE DLA CAŁEJ RODZINY

Widząc tak zaawansowane technologicznie urządzenie, o tak rozbudowanej palecie funkcji podświadomie oczekujemy skomplikowanej obsługi. Nie w tym przypadku. 651 BD został przystosowany do obsługi nawet przez dzieci. Ergonomiczny panel przedni, racjonalnie dobrane i rozmieszczone przyciski oraz sensownie dobrane menu wyświetlacza – wszystko to sprawia, że odtwarzacz jest – powiedzmy to – dziecinnie wręcz prosty w obsłudze. Pracując w ultra-cichy sposób, z ultra-szybkim dostępem do zawartości płyt gwarantuje ultra-przyjemne doznania.

Kolejnymi mocnymi punktami tej konstrukcji są wysokiej klasy budowa i znakomita estetyka wykonania. Co więcej, obudowa pełni także funkcje znane raczej z ekskluzywnych odtwarzaczy CD, ponieważ dzięki specjalnej, wytłumionej budowie pełni funkcję antyrezonansową.

651BD jest gotowy do podłączenia do internetu przez port Ethernet; obsługuje BD Profile 2.0 (BD-Live i BonusView), a także inne atrakcyjne opcje.

Dane techniczne:
Typy odtwarzanych płyt: Blu-ray (BD) w tym BD-3D/DVD/DVD-A/AVCHD/SACD/CD/HDCD/Kodak Picture CD/CD-R/RW/DVD+-R/RW/DVD+-R DL/BD-R/RE
Wyjścia wideo: 2 x HDMI 1.4a, komponent wideo, kompozyt wideo
Wyjścia audio: wielokanałowe, analogowe 7.1 RCA; cyfrowe - koaksjalne S/PDIF i optyczne Toslink
Przetwornik D/A: Cirrus Logic CS4382A, 8-kanałowy DAC
Dekoder wideo: Mediatek MTK8530
Skaler wideo: Marvell DE2750 QDEO Video Scaler (na podstawowym wyjściu)
Pamięć wewnętrzna: 1 GB
Zewnętrzne nośniki pamięci: 2 x USB 2.0, 1 x eSATA
Ethernet: 100BASE-T
Zasilacz: uniwersalny, impulsowy 100-240V AC
Max. pobór mocy: 35 W
Pobór mocy standby: <0,5 W
Wymiary (H x W x D): 85 x 430 x 312 mm (z nóżkami)
Waga: 5,0 kg

Cena detaliczna 3290 zł

Źródło: Audio Center Poland