pl | en

Nowe kolumny firmy Cabasse

Cabasse L'Ocean

Cabasse ujawnił właśnie swój ostatni innowacyjny produkt, który stanowi uzupełnienie gamy Artis: L'Ocean. Jest to w pełni cyfrowy system SCS będący wynikiem współpracy Cabasse z Canon w zakresie badań i rozwoju systemów dźwiękowych. Czterodrożne L'Ocean wyposażone zostały w głośniki niskotonowe o średnicy 38 cm z membranami o strukturze plastra miodu, a także w doskonały przetwornik TC 23. Ten trój drożny, coaxialny głośnik znany jest z referencyjnego systemu La'Sphere.
Cztery w pełni cyfrowe końcówki mocy (dla każdego głośnika osobna) o mocach od 250 do 1000 W zostały wbudowane w podstawy kolumn. Zapewniają one ciśnienie akustyczne 117 dB. Wzmacniacze z obu kolumn połączone są z kontrolerem CRCS (Cabasse Room Compensation System) wyposażonym w DAP (Digital Adaptive Preamplifier). Systemy te z dołączonym oprogramowaniem zapewniają pełną adaptację akustyczną L'Ocean w każdym pomieszczeniu. W pełni cyfrowy sygnał audio prowadzony jest od źródła do wzmacniaczy głośników, sygnał analogowy natomiast przed przekazaniem do wzmacniaczy jest cyfryzowany. System wyposażony jest w wejścia: cyfrowe – 2 x SPDIF, 2 x coaxial, 1 x AES-EBU, analogowe – 2 x RCA, 2 x XLR.

Cena detaliczna systemu: 399 999 zł

Cabasse Java i Cabasse Minorca Black Piano

Na rynek trafiają dwie unikatowe i znane już konstrukcje Cabasse: Java i Minorca, teraz w kolorze black piano. Wielokrotnie nagradzana i rekomendowana Cabasse Java i Cabasse Minorca to przedstawiciele serii MC40 w której głośniki koaksjalne to współosiowe i współpłaszczyznowe połączenie wysokotonowego głośnika z Kaladexu i średniotonowego z Duocellu. Dziesiątki lat unikalnej technologii SCS, z której stosowania słynie marka Cabasse dały efekt niezwykłej wierności i jakości reprodukcji dźwięku. Doskonała muzykalność łączy się z unikalną wręcz integralnością dźwiękowego obrazu. Głośnik koaksjalny wsparty niskotonowymi głośnikami z Duocellu, zamknięte są w pięknych, eleganckich obudowach. Tworzą one niespotykaną gdzie indziej niezwykłą przestrzenność nasyconego, bogatego dźwięku w trójwymiarowej scenie 3D.

Cabasse Minorca MC40 black piano – cena 4999 zł para
Cabasse Java MC40 black piano – cena 7999 zł para

Cabasse Pacific 3 i 3 SA

Nowy Cabasse Pacific 3 SA dzięki głośnikowi koaksjalnemu, znanemu z niezwykłych Cabasse Riga zapewnia stałą kierunkowość pasma wysoko i średniotonowego. Niezwykła przestrzenność dźwięku uzupełniona jest basem z bliźniaczych głośników niskotonowych o strukturze plastra miodu. Głośniki zasilane są wbudowanym wzmacniaczem o mocy 450 W. Uzupełnieniem całości jest piękna w formie obudowa w kolorze Glossy Black. Dostępna jest również wersja pasywna Pacific 3.

Cena detaliczna Cabasse Pacific 3 SA (półaktywna) – 57 999 zł
Cena detaliczna Cabasse Pacific 3 (pasywna) – 43 999 zł

Źródło: Exclusive Audio Systems