pl | en

TRANSPORT PLIKÓW


Dzień dobry Panie Wojtku!

Na wstępie chciałem przeprosić za brak polskich znaków – piszę do Pana z firmowego komputera za granicą :) (tekst został zredagowany przez redakcję – red.)

Chciałbym poradzić się Pana jak w temacie. Obecnie używam DAC-a Gryphon Kalliope i podaję do niego sygnał poprzez transport SOtM SMS-200 Ultra zasilany przez Sbooster. To połączenie gra, jak dla mnie, bardzo dobrze. I, prawdę mówiąc, na pytanie „czego Panu brakuje w tym brzemieniu?” nie bardzo umiałbym odpowiedzieć :)

Niemniej jednak audiofilska potrzeba nieustannego „gonienia króliczka” każe mi ostatnio pochylić się nad transportem. Rozbiwszy „świnkę skarbonkę” mógłbym pokusić się o cos pokroju Aurendera N20 lub rodzimego XACT-a S1. Czytałem obie Pana recenzje i chciałem zapytać, czy odkładając na bok różnicę w cenie, oprogramowanie, interfejs użytkownika itd., a skupiając się wyłącznie na jakości dźwięku – ku któremu urządzeniu by się Pan skłaniał? O ile dobrze zrozumiałem Pana wrażenia, to brzmienie obydwu zmierza w kierunku zmniejszenia ilości „cyfry w cyfrze”. W przypadku N20 napisał Pan nawet, że zabrzmiał jak wzmacniacz lampowy. Ale chyba podobnie rzecz się ma z XACT-em. Niemniej jednak, który z nich chętniej (i dlaczego) by Pan sobie zostawił?

Pozdrawiam,
Piotr


Witam panie Piotrze!

To nie jest łatwe pytanie, ponieważ wszystkie rzeczy, które pan kazał mi odrzucić są dla mnie równie ważne jak i dźwięk. Ale dla siebie, tak mi się wydaje, wziąłbym raczej XACT-a. Z kolei Tomek, gospodarz KTS-u, wybiera bez wahania N20, ponieważ świetnie gra i ma fajny interfejs użytkownika. Prawdę mówiąc przy tych pieniądzach wartałoby je odsłuchać u siebie w systemie, często transport jakoś się „zgrywa" z „dakiem” lepiej lub gorzej, w zależności od szumów w systemie, sposobie prowadzenia masy w urządzeniach itp.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Pacuła
Panie Wojtku!

Dziękuję za odpowiedz. Nie wiem, czy uda mi się te dwa urządzenia porównać u siebie (mieszkam w niewielkiej miejscowości), co – jak Pan sugeruje – byłoby jak najbardziej wskazane. Niemniej jednak cieszę się, że są szanse, że co bym nie wybrał, to raczej będę zadowolony. Fajnie :)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr

No tak, generalnie – tak, będzie pan zadowolony :)
WP