pl | en

GŁOŚNIKI DO HEGLA H600


Dzień dobry!

W zasadzie jestem zdecydowany na zakup Hegla H600, ale chciałbym również zapytać o głośniki do niego. Może jakieś propozycje z rynku wtórnego, tak do 50 tys. zł, nie boję się przy tym używanych. Każdy rodzaj muzyki z naciskiem na rock i elektronikę. Najczęściej słucham radia Muzo.fm i Czwórki oraz Trójki. Zestaw musi być uniwersalny, żeby pasował również do TV i filmów.

Do tej pory używałem Hegla H80 + Zoller Imagination (stąd chęć pozostania przy Heglu - to mój rodzaj dźwięku). Zollery chyba zostawię, szkoda mi ich. Grają super, choć nie lubią hałasu. Do TV i filmów wzorowo.
Wzmacniacz H80 przeniosę do siłowni – tu też potrzebuję uniwersalnych głośników do każdej muzyki, adekwatnych do budżetu wzmacniacza – tu powinno być raczej głośno. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedź.

Pozdrawiam,
Leszek


Witam panie Leszku!

Z tego, co widzę, to po prostu szuka pan Bowersów :) Myślę, że one dadzą panu podobny dźwięk, jak Zollery, to jest szybki, przejrzysty i mocny. Ale koniecznie posłuchałbym też kolumn Amphiona. To skandynawska marka i ma super fajne, duże kolumny Krypton – ja testowałem wersję 3. Nie wiem na 100%, ale to by było chyba najlepsze wyjście.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła