pl | en

Witam!

Mam nadzieję, że po pana stronie wszystko jest OK! Bardzo mi się przydały nasze maile w przeszłości i dawane przez pana porady. Jeśli nie ma pan nic przeciwko temu, chciałbym uzyskać poradę i ponownie skorzystać z pana doświadczenia.

Jestem w momencie podejmowania decyzji dotyczącej streamera. Mam przetwornik D/A Exogal Comet Plus, a moim źródłem sygnału cyfrowego jest Auralic Mini z Sboosterem oraz izolatorem USB Intona. Zastanawiam się nad zmianą streamera na Lumina D2 lub Auralica G2. Widziałem pańską recenzję Lumina w języku polskim, ale niestety nie znam języka…

Prosiłbym więc o nakierowanie mnie na właściwy tor:
1. Czy będzie miała sens sprzedaż Exogala i Auralica Mini oraz zakup Limina D2?
2. Czy lepiej zachować Exogala i kupić Auralica G2?
3. A może zachować Exogala i dokupić Lumina D2 do pracy jako streamer?

Byłbym wdzięczny za pomoc. Wiem, że odpowiedź na tego typu pytania bez znajomości systemu nie jest prosta, ale proszę wziąć pod uwagę, że będę kupował te urządzenia bez odsłuchu. Być może będę miał jedynie możliwość przesłuchania Lumina, jeśli dystrybutor się na to zgodzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ali, Arabia Saudyjska
Witaj Ali!

Pomagam wszystkim, którzy o to proszą, więc z przyjemnością pomogę i tobie :)

Przede wszystkim nie pozbywałbym się Exogala. Moim zdaniem realną poprawę dźwięku dałby zakup transportu T1 Lumina – to jeden z lepszych transportów plików, jakie znam. Auralic też jest świetnym źródłem, ale w twoim systemie potrzeba więcej mięsistości, którą da Lumin. Jedynym problemem w jego przypadku jest to, że dekoduje sygnał DSD tylko do DSD64. Jeśli jednak nie ma to dla ciebie znaczenia, to jesteśmy w domu.

Jeśli jednak to zbyt droga opcja, kup transport od Auralica lub Aurendera, a nie cały odtwarzacz. Exogal, moim zdaniem, będzie lepszy niż większość z nich.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła
Witam!

Super się z panem konwersuje, naprawdę. Zawsze z ciekawością czekam na to, co mi pan zaproponuje. Bardzo lubię też pańskie recenzje i są one dla mnie godne zaufania. Dobrze mieć pod ręką kogoś z takim doświadczeniem, jak pan :)

Wracając do tematu: wspomniał pan, że lepszy byłby Lumin T1 niż budżetowy D2? D2 nie jest tym, co by pan proponował? Pytam, bo T1 kosztuje naprawdę sporo. Tak więc zatrzymując Exogala i kupując D2 nie będzie to duży krok naprzód?

Sorry za zawracanie głowy, ale chciałbym mieć pewność :)

A tak na marginesie – zmotywował mnie pan, żeby nie pozbywać się Exogala. Jeśli uważa pan, że to bardzo dobry DAC nie muszę się już więcej martwić szukaniem innego przetwornika. Dzięki.

Przy okazji powiem tylko, że miałem wzmacniacz Accuphase E-213 i kolumny Ryan R630. Wzmacniacz wymieniłem na Karan Acoustics I 180 mk2, który jest naprawdę super. Bardzo sobie cenię wyrównanie barwowe, jakie Karan zapewnia.

Dzięki!
Ali
Witam!

Nie, D2 nie będzie w tym przypadku krokiem naprzód. Myślę, że dobry transport Aurendera z wyjściem USB byłby lepszym wyborem. Ale sprawdź też dCS Brdge – myślę, że to jeszcze jeden świetny transport! I zostań przy Exogalu – z Karanem to najlepsza część twojego systemu :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła