pl | en

Witam Panie Wojciechu!

Kiedyś, jak poszukiwałem swojego pierwszego zestawu stereo, było to w 2013 r. (a posiadałem tylko amplituner Denon i CD Denon 510AE) polecił mi pan zestaw Cambridge Audio Minx xi z kolumnami Pylon Pearl Monitor. Obecnie posiadam wzmacniacz Advance Acoustic MAP-105 (kupiłem rok temu używany, ale w idealnym stanie) oraz odtwarzacz CD Advance Acoustic MCD- 200. Połączone jest to kablami Melodika (RCA, głośnikowe, zasilanie). Obecne kolumny to Elac Debut 6.

Z racji całkowitego przemeblowania salonu, zgodnego z wymaganiami żony, jestem na etapie poszukiwania nowego sprzętu stereo, lecz tym razem w wersji mini lub midi. Kolumny zostaną raczej te same, pokój ma 20 m. kw. Zaintrygowały mnie wzmacniacze pracujące w klasie D - co Pan o nich sądzi? Chodzi mi oczywiście o produkty w klasie budżetowej. Ich wielkość pasowałaby idealnie, nie rzucałyby się w oczy i nie zajmowałyby dużo miejsca.

Zainteresowały mnie nw. urządzenia :
1. Wzmacniacz zintegrowany (klasa d) Teac AX-501 (3500 zł) oraz odtwarzacz CD Teac 501HR z kolumnami Elac Debut 6 - odsłuchałem w Top Hi Fi - bardzo mi się podobało.
Następnie w sieci znalazłem inne modele mini/midi, których nie słuchałem:
2. Denon PMA 50 i PMA 60 i DCD 50 - tańsze od ww., ale nie wiem, czy są godne polecenia,
3. Marantz AMP HD1 z dedykowanym odtwarzaczem CD,
4. NAD D 3020 plus odtwarzacz CD - jaki ?

Nigdy nie miałem cyfrowego wzmacniacza i nie wiem czy będzie on w stanie nagłośnić mój pokój (zaznaczam że głośno nie słucham, ostatnio coraz częściej używam słuchawek, odkąd pojawił się na świecie mój syn ;) ).
Mój budżet na sprzęt to 5 - 6 tys. zł.

Gdyby pan znalazł chwilę na odpowiedź , byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Grzegorz
Panie Grzegorzu!

Chociaż audiofilski świat z oporami przyjmuje wzmacniacze pracujące w klasie D, prawda jest taka, że jest wiele produktów tego typu, które grają nie gorzej niż te w klasie AB, a czasem, pod pewnymi względami lepiej. Z nich wszystkich najlepszy będzie NAD – świetnie wygląda i ma bardzo zaawansowany system wzmocnienia. jego moc wydaje się niewysoka, to tylko 30 W, ale moc dynamiczna przy 4 omach wynosi aż 100 W, więc spokojnie nagłośni pański pokój.

Pozostając przy niewielkich wymiarach, kupiłbym do niego odtwarzacz Denona – moja żona z takiego korzysta. Jego zaletą jest to, że można go ustawić pionowo :) Może go pan do wzmacniacza podłączyć albo analogowo, albo cyfrowo – proszę wypróbować obydwa ustawienia. Niestety nie znam tych Elaców, dlatego najlepiej by było posłuchać tego wzmacniacza, z dowolnym odtwarzaczem podłączonym cyfrowo, w salonie dystrybutora.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła