pl | en

Witam Panie Wojtku!

Miałbym gorącą prośbę o poradę dotyczącą źródła. Mój zestaw to: wzmacniacz Marantz PM11, CD/SACD Marantz 7003, kolumny - KEF R700. Wszystko spięte sieciówkami i pozostałymi SUPRA, jednak raczej tymi tańszymi. Ponadto gram na gramofonie Pro-Ject z wkładką Grado Black. Zestaw z źródłem w postaci gramofonu sprawuje się bez zarzutu.

Zestaw z źródłem w postaci CD nie jest moim zdaniem optymalny. Fakt jest mega rozdzielczy, dokładny wręcz precyzyjny. Brakuje mu jednak w mojej opinii wypełnienia, troszkę tzw. „mięska” i poweru. Troszkę chyba za bardzo dźwięk jest do przodu i przy ścianie dźwięku typu Dream Theater jest słabawo. Docelowo chciałbym polepszyć jakość źródła, bo tutaj moim zdaniem może być przyczyna. Słucham głównie z CD i LP, po spotkaniu z plikami stwierdziłem że to jednak nie dla mnie i pozbyłem się streamera.

Czy rozsądnym byłoby do SACD Marantza podpiąć jakiś dobry DAC, by wypełnić ten dźwięk - może Hegel - prośba o sugestię - może inne, a może inny CD? Oraz koniecznie poszedłbym wyżej w okablowanie - tutaj jednak nie mam pomysłu, więc zdaję się na Pana.

Myślę o zakupie komponentów używanych ( np. rocznych, dwuletnich) raczej  nie starszych i chciałbym przeznaczyć na kable i DAC około 10 tys. zł. 

Prośba  o pomoc
Tomasz
Witam!

Ja bym jednak szukał kompletnego CD – proszę posłuchać coś od SoulNote. Co do kabli, to najpierw Mogami - japońskie, niedrogie, a świetne. A potem, ew. droższe Supry, jeśli to dobrze gra teraz, to zagra jeszcze lepiej.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła