pl | en

Szanowny panie redaktorze!

Mieszkam w USA w okolicach NY. Nosiłem sie z zamiarem kupna nowych kolumn i wybór padł na Golden Ear Triton 5. Będąc w salonie w Nowym Jorku odsłuch odbywał sie z użyciem integry McIntosh MA5300. Wzmacniacz ten zrobił na mnie niesamowite wrażenie, wszystko brzmiało idealnie tak jak lubię w moim guście. Niestety cena $5000 tej integry przekracza mój budżet. Pytanie jest takie: czy jest cos innego (tańszego) o podobnym brzmieniu. Co mógłby Pan zaproponować w cenie 2,5 - 3 tys. $.

Myślałem kiedyś o Creek Evo 100A ($2150), NAD C368($900) nie odsłuchiwałem ich nie wiem jak brzmią. Jaka jest Pana sugestia w tym zakresie cenowym który podałem i o brzmieniu podobnym do McIntosha. Kolumny Golden Ear Triton 5 w sklepie brzmiały idealnie w połączeniu z w/w wzmacniaczem. Po podłączeniu w domu do mojego obecnego systemu zabrzmiały bardzo dobrze, ale nie tak dobrze jak w salonie. Oczywiście wiem gdzie jest przyczyna – wzmacniacz, stad prośba o poradę. 

Dziękuję i pozdrawiam
Jurek S.
Panie Jurku, pozdrowienia z kraju!

Znam Tritony i to rzeczywiście świetne kolumny. Ale też, ze względu na duża powierzchnię przetworników niskotonowych mają spore wymagania dotyczące pomieszczenia. Dlatego też najpierw warto by przeanalizować różnice między akustyką salonu i swojego pokoju, to zwykle największy problem. Ale ze wzmacniaczem też można coś pomyśleć – myślę, że najbliżej brzmienia McIntosha za dużo mniejsze pieniądze będą wzmacniacze Naima – Nait 5 lub Supernait 2. To bardzo dynamiczne, rytmiczne urządzenia, powinno się spodobać :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła
Panie Wojtku!

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Akustyka pomieszczenia jest, jaka jest i nie zmienię tego. Główną przyczyną tego, że kolumny w salonie lepiej zabrzmiały niż u mnie w domu jest na pewno wzmacniacz. Moj obecny to stary Marantz z 1999 roku. Myślę o wymianie, wiec zwróciłem sie do Pana o poradę.

Wezmę pod uwagę te Naimy, chociaż będzie problem z odsłuchem. Tu w Stanach Naim jest mało popularny, w salonach tylko na specjalne zamówienie. Dostępny jest w internecie, ale bez możliwości przesłuchania. Co oprócz Naima mógłby Pan jeszcze zaproponować, żebym miał większy wybór? Może Creek, Parasound, NAD, lub inne. Nie ograniczam sie tylko do tych nazw. Creek Evo 100A ma bardzo dobre recenzje, nawet u pana, mógłbym go kupić w dobrej cenie, ale jeżeli uważa pan, że jest cos lepszego do $3000 to chętnie skorzystam z porady. Te marki są łatwo dostępne w USA.

Pozdrawiam
Jurek S.
Witam!

Hmmm... Prawdę mówiąc Creek byłby najbliżej tego o czym mówimy. NAD też byłby fajny, ale raczej z końcówką mocy pracującą w klasie D. A może w ogóle powinien pan pójść w inną stronę i posłuchać lampy, np. Prima Luna? Wiem, że w USA się sporo jej sprzedaje, a to bardzo fajne, niedrogie urządzenia. Ale jeśli to ma być tranzystor, to Creek będzie najbliżej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła