pl | en

Witam serdecznie!

Chciałem przede wszystkim podziękować, za pracę, którą cała redakcja wykonuje. Dobrze, że są jeszcze ludzie z pasją, którzy tworzą takie artykuły i recenzje. Do tego wszelkie informacje są rzetelne i poparte doświadczeniem.

Chciałbym więc skorzystać z porady i doświadczenia jakie państwo mają :), z racji, że rozpoczynam przygodę ze światem hi-fi i jestem na etapie tworzenia swojego pierwszego systemu.

Na początku będzie to wzmacniacz stereo, kolumny i jako źródło odtwarzacz CD. W późniejszym okresie ( kilku miesięcy) będę chciał dołożyć gramofon. Na pierwszy etap myślę, że chciałbym przeznaczyć  5-6 tys. z okablowaniem (bez gramofonu).

Jeśli chodzi o rodzaj muzyki – będzie pewnie dominował jazz, choć mocniejsze, klasyczne rockowe kawałki na pewno też zagoszczą w głośnikach. Od czasu do czasu mogą też pojawić się kompozycje muzyki klasycznej i bałkańskiej/klezmerskiej. Jak widać rozstrzał jest spory. Jest też specyficzne miejsce – duży pokój z aneksem kuchennym 37 m2 na poddaszu (19 m2 powierzchni powyżej 1,90 m).

Z racji rodzaju muzyki i preferowanych nośników szukałem wzmacniacza uniwersalnego z przedwzmacniaczem gramofonowym, dodatkowo posiadającego DAC (przyjemnie będzie go podłączyć do telewizora, ale jest to tylko dodatek). Jako jeden z wyborów, bardzo dobrze ocenianych przez Państwa: Advance Acoustic X-i60, do tego myślę, że fajnie zagrają Pylon Audio Pearl 25.

Z racji tego, że dobrze mieć „mentora" w formie dobrego sklepu i przede wszystkim odsłuchać konfigurację odwiedziłem na razie jeden sklep w Warszawie (AudioPunkt). Po rozmowie, bardzo miłej, zostało stwierdzone, że lepiej zainteresować się wzmacniaczem AMC XIA (lepszy, lepszej jakości przedwzmacniacz gramofonowy), jeśli już AA to X-i90. Jeśli chodzi o kolumny, to polecane są Monitor Audio MR6 lub Acoustic Energy 103.

Jakie jest państwa zdanie na ten temat? Chciałbym się też dowiedzieć w którą stronę powinienem pójść – jestem otwarty na wszelkie propozycje (nawet kolumn, monitory zamiast podłogowych). Wiem, że kluczem jest odsłuch jednak zawsze warto przy powyższych założeniach poradzić się osób z większą wiedzą teoretyczną i praktyczną ;) Na jakie sprzęty powinienem zwrócić uwagę?

Dziękuje uprzejmie za poświęcony czas i pozdrawiam całą redakcję,
Jakub
Panie Jakubie!

Rzeczywiście - dobrze mieć sprawdzony sklep, gdzie można liczyć na fachową obsługę i Audio Punkt będzie bardzo OK.

Niestety nie znam części rzeczy, które panu zaproponowali. Zgadzam się jednak, że jeśli AA to raczej '90'.
A z kolumn ja bym najpierw posłuchał jednak Pylonów - znam zestawienie AA + Pylony i to jest dobre zestawienie. Można do tego dobrać jakiś fajny CD - ideałem byłby SoulNote, ale jest trochę za drogi... Jest jeszcze druga możliwość - kompletny system Music Hall z serii 15 - CD i wzmacniacz. Potem do niego można dokupić Regę, albo gramofon Music Halla.

Jeżeli AudioPunkt byłby w stanie panu zestawić proponowany przez nich system, a do tego AA z Pylonem, to byłoby idealnie. Może nawet Music Halla by ściągnęli?
Ale podstawowe niech będzie trzymanie się sklepu - to procentuje i teraz, i po latach, jak przyjdzie moment na zmianę systemu.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła