pl | en

Witam!

Jako raczkujący ;) maniak sprzętowy miałbym prośbę o ewentualna poradę dotycząca sprzętu może  na początek przedstawię stan wyjściowy sprzętu przed "zmianami" Do niedawna grałem w konfiguracji iMac mini -> Wireworld Starlight -> iPower -> ifi Gemini -> Schiit Gungnir -> KS 1121 XLR -> Accuphase E-350 -> KS 3033 -> Audium Comp 7. Zasilanie oparte o Chang Lightspeed "listwa" Euro 3000 z kablem CLS P 20, do DAC CLS P 30, a do Accu Acrolink 7N-PC7100.

Wszystko było fajnie i miło do czasu, gdy znajomy sklep wypożyczył mi na odsłuch końcówkę Spectral DMA-50, no i zaczęło się szukanie. Koniec końców na szafce stanął Spectral 200, jako pre pozostaje E350. Wiem, że już na czas jakiś pozostanie, ale jak to zwykle bywa obudził się chochlik: „a może lepiej się da?”. W związku z niskim stopniem akceptacji żony musi coś zniknąć, stąd narodził się w mojej głowie pomysł, aby zamienić 2 pudełka w jedno, czyli DAC i E-350 zastąpić DAC z pre.

Po poszukiwaniach (póki co w sieci) pozostało  3 muszkieterów - Auralic Vega, Black Dragon Audiobyte i Lindemann Musicbook 15, pewnie dojdzie do tego wymiana Audium na 9, ale to musi poczekać. Moje pytania: Czy jest to dobry kierunek (Spectral jest zbalansowany a E-350 jako pre nie ma takiej opcji)? Czy któryś z powyższej trójki DAC jest wyraźnie wybijający się (wiem, że Black Dragon to połowa ceny Vegi i MB 15). Jak dla mnie faworytem chyba jest MB15 (funkcjonalność, wejścia analogowe, CD - może się przekonam ;) )

Jeśli jesteście w stanie posłużyć jakąś radą związaną z wieloletnim doświadczeniem to będę wdzięczny. Niestety żaden z tych DAC nie jest dostępny w Bielsku-Białej, więc odsłuchy są nieco utrudnione (pewnie Vegę mogę od znajomego pożyczyć jako porównanie do drugiego i Schiita).

Pozdrawiam
Paweł
Panie Pawle,

no i jest problem – znam tylko Vegę… Dlatego zacznę inaczej, od tego, co wiem. Na pana miejscu wypróbowałbym oczywiście Auralica, jako że ma pan możliwość go pożyczyć. Ale jeśli ma to być coś zintegrowanego z przedwzmacniaczem, najlepiej analogowym, to trzeba inaczej. Spectral 50 to wybitne urządzenie i potrzebuje sensownego przedwzmacniacza. Dlatego są dwie możliwości: najtańszy przedwzmacniacz Accuphase’a, do którego dokłada pan kartę DAC-a (montuje się ją w środku), albo któregoś Ayona – przedwzmacniacz/DAC. Accu ma lepszą sekcję przedwzmacniacza, Ayon DAC-a – jest więc w czym wybierać. Nie szukałbym na siłę oszczędności, bo zaraz będzie pan chciał znowu coś zmieniać, a tego żona pewnie by nie zdzierżyła – spokój w domu, rzecz święta :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła