pl | en

Witam!

Szykuję się do swojego pierwszego zestawu stereo. Przeraża mnie fakt ogromu dostępnych urządzeń różnych producentów. Niemniej szukam brzmienia o "ciepłym przekazie" - bez ostrości, piskliwości wysokich tonów i bez sterylnego/surowego przekazu, i to wszystko w 22 m2, za źródło robić będzie serwer NAS podłączony po USB do wzmacniacza z DAC, Apple TV po optyku i jakiś stary DVD Samsunga HD850.

Bardzo bym prosił o jakąś podpowiedź, nakreślenie kierunku czym warto się zainteresować, co warto przesłuchać? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam,
Łukasz

Panie Łukaszu!

Prawdę mówiąc aż panu zazdroszczę tego, co przed panem… To niesamowite, jak przy pierwszych kontaktach, doświadczeniach z dobrym systemem otwierają się w głowie kolejne klapki i drzwi.

Szkoda, że nie nakreślił pan zakresu cenowego – to w audio podstawa, ponieważ pozwala zawęzić krąg poszukiwań. Zakładam więc, że chodzi o niezbyt drogie, ale sensowne urządzenia.

Najprościej i bardzo fajnie byłoby kupić urządzenie typu all-in-one. Jest ich na rynku sporo, ale znam i polecam przede wszystkim Naima Uniqute2. Podpina go pan do sieci domowej, ustawia gdzieś dysk NAS i kolumny – polecam Castle Knight, albo Monitor Audio z serii Bronze. Znam, cenie, będzie bardzo dobrze. Warto posłuchać też kolumn firmy Pylon Audio – za te pieniądze rewelacja. Kable – Supra lub Chord.

Można oczywiście system rozbudować. Odtwarzacz plików – Cambridge Audio Stream Magic 6 v2. Wzmacniacz – jakaś lampa LA Audio (dystrybucja – Nautilus) lub Music Hall a15.3. I kolumny Castle lub Pylon Audio. Kable – to samo.

W obydwu przypadkach system można potem rozbudować, w obydwu urządzenia mają wejścia cyfrowe, które obsłużą nie tylko odtwarzacz plików.

Nie zrozumiałem do końca o co chodzi z tym odtwarzaczem, ale jeśli już pan jakiś ma, to najlepiej kupić wzmacniacz Music Hall a15.3 i zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, np. Cambridge Audio 100. Albo, też świetny, DAC Denona DA-300USB, niedrogie urządzenie i świetne.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła