pl | en

Cardas Clear – topowy kabel amerykańskiej firmy

Cardas Audio wprowadza nową serię przewodów Clear. Cała seria została wykonana w niebieskim kolorze. Seria ta składa się z interkonektów zarówno w wersji niezbalansowanej RCA jak i zbalansowanej XLR oraz kabli głośnikowych. W konstrukcji kabla zastosowano metodą złotego podziału. Twórca kabli George Cardas określa je jako ucieleśnienie wizji perfekcyjnej geometrii. Dielektryk w serii Clear składa się z teflonu i powietrza. Zastosowano podwójne ekranowanie z drutu miedzianego nawiniętego w przeciwnych kierunkach oraz kompozyt grafitowo-teflonowy. Przewodnik to linka Litz wykonana z najczystszej miedzi. Średnica linek została dobrana w technologii „Constant Q” co oznacza, iż w środku przewodnika znajdują się linki o najmniejszej średnicy, a każda kolejna warstwa została wykonana z przewodników o większej średnicy – niweluje to właściwości rezonansowe kabla.

Końcówki kabla głośnikowego zostały skute na zimno pod bardzo dużym naciskiem w fabryce Cardas w efekcie tworząc jedność z przewodnikami kabla.

Oferta serii Clear zawiera kable o różnych długościach, przykładowo interkonekt długości 1 m w wersji XLR kosztuje 7990 zł, w wersji RCA 6990zł. Kabel głośnikowy o długości 2,5 m kosztuje 16350 zł. Kable te będą dostępne na polskim rynku w pierwszej połowie stycznia.


Źródło: Voice Sp. z o.o.