pl | en

Audio Research LS27 - przedwzmacniacz liniowy

Sędziwy model przedwzmacniacza LS26 został wyprzedany latem tego roku, po ponad cztero i pół rocznej obecności w katalogu urządzeń Audio Research. Jego wszechstronność połączeń i funkcjonalności wraz z dynamicznym charakterem brzmienia zapewnił mu długotrwały i szczęśliwy żywot. Nowy model LS27 w pełni kontynuuje wszystkie najlepsze cechy poprzednika, jednocześnie ustanawiając nowy poziom odniesienia pod względem rozdzielczości, muzykalności i oddania dynamiki.

Pod względem użytkowym, LS27 wyposażono w regulowany, trzystopniowy układ wzmocnienia high/medium/low (niski/średni/wysoki), przełącznik trybu pracy BAL/SE, regulację balansu, odwracanie fazy sygnału (invert) oraz tryb pracy mono/stereo. Czas pracy lamp może być monitorowany na wyświetlaczu. Przedwzmacniacz odznacza się ponadto wejściem Processor pozwalającym na wykorzystanie LS27 w systemach kina domowego oraz w wyświetlacz fluorescencyjny z regulowana jasnością świecenia i możliwością jego całkowitego wygaszenia. Wszystkie wejścia i wyjścia sygnałowe posiadają gniazda XLR oraz RCA, włączając w to sześć wejść liniowych, wejście procesora ( ze stałym poziomem wzmocnienia), wejście pętli magnetofonowej oraz dwa wyjścia sygnału głównego. Nowy układ mikroprocesora steruje wszystkimi funkcjami. Wyświetlacz fluorescencyjny jest identyczny z tym który zastosowano w modelu LS26 jak i DSi200.

Najnowszy projekt płyty frontowej stosowany przez Audio Research zaimplementowano również w przypadku LS27. Charakteryzuje się on polerowanymi okrągłymi przyciskami z aluminium i głębszym rowkiem wyfrezowanym w obrębie całej ścianki przedniej. Srebrne uchwyty czołowe dostarczane są wraz ze srebrnymi ściankami czołowymi, podczas gdy uchwyty czarne dostarczane są do urządzeń wyposażonych w panele przednie anodyzowane na czarno. Wymiary obudowy są takie same jak w modelu L26S, za wyjątkiem zwiększonej o 3,8 cm głębokości. Pozostała część obudowy jest czarna. Urządzenie posiada również gniazdo 12 V służące do połączenia komponentów ARC w jedną całość i zdalnego zarządzania.

Przedwzmacniacz LS27 odznacza się pracą w czystej klasie A, pozbawionej sprzężenia zwrotnego oraz w rozbudowany, stabilizowany układ zasilania. Wzmocnienie realizowane jest za pomocą podwójnych triod 6H30. Liczne zmiany w obrębie toru audio zaowocowały znaczna poprawą brzmienia, zainstalowano m.in. rozbudowany układ zasilający, którego zdolność do magazynowania energii znacząco wzrosła, zastosowano także nowe, kosztowne kondensatory wyjściowe i sprzęgające, które wniosły nowy ładunek życia i witalności i przełożyły się na jeszcze bardziej wyrafinowaną prezentację dźwięku. Model LS26 nie może być upgrade’owany do modelu LS27.

LS27 brzmi w sposób bardzo zbliżony do Ref5, tylko na nieco mniejszą skalę, jednakże odznacza się bardzo organiczną i realistyczną muzykalnością. Podobnie jak starszy brat, LS27 łączy w brzmieniu nieskrępowana moc z bogactwem barwy, czystością i naturalnością brzmienia które niesamowicie wciągają w przekaz muzyczny. Kontrola oraz uderzenie basu stoją również na bardzo wysokim poziomie, i w opinii producenta, pod tym względem nowy LS27 przewyższa to co oferował model Ref3.

Cena: 29 100 zł


Źródło: Audiofast