pl | en

Advance Acoustic MCD-404 – napęd Compact Disc

Transport klasy hi-end

Nawet jeśli jakość wzmacniaczy czy kolumn jest znakomita, elementy te nie są w stanie oddać więcej informacji niż się do nich dostarczy. Pamiętając o tym ograniczeniu każde źródło w ofercie Advance Acoustic jest projektowane tak, aby wydobyć z płyt CD maksymalnie dużo informacji, jak najwięcej Muzyki.
Napęd MCD-404 łączy znakomity wygląd oraz zaawansowane technologie. To nie jest zwykły odtwarzacz CD bez przetwornika i wyjść analogowych, a coś zupełnie innego – optymalizowany napęd CD.

Ponieważ każdy układ elektroniczny podłączany do wyjścia poprzedzającego go układu pracuje w oparciu o elektryczność, powoduje powstanie na wejściu i wyjściu zakłóceń, utrudniających prawidłową pracę pozostałych układów. Aby temu zapobiec, w MCD-404 zastosowano osobne transformatory i układy zasilającego dla każdej z głównych sekcji napędu. Napięcie zasilające dostarczane jest przez trzy, wysokiej klasy, toroidalne transformatory zasilające.

Mechanika MCD-404 została zamontowana na sztywnej, dzielonej mechanicznie podstawie, zapewniającej znakomite tłumienie drgań. Dzięki temu wyeliminowano wpływ jednego układu na inny, także wewnątrz urządzenia. Metalowe elementy są odsprzęgnięte, a potem przykręcone do podwójnej ramy o grubości 6 mm, gwarantując świetną izolację od zewnętrznych drgań i tłumiąc wibracje samego mechanizmu. Dzięki tym zabiegom uzyskano niespotykaną jakość dźwięku i pewność, że udało się z płyty CD wydobyć każdy detal.

Napęd MCD-404 odtwarza płyty CD, HDCD, CD-R oraz mp3. Wyposażony jest w trzy niezależne wyjścia cyfrowe – optyczne TOSLINK, elektryczne RCA i elektryczne AES/EBU. Napęd ten będzie idealnym partnerem dla wysokiej klasy przetworników D/A, a także przedwzmacniacza MPP-506D lub wzmacniacza zintegrowanego MAP-308.

Dane techniczne:
• Impedancja wyjściowa: 50/110 Ω (RCA-AES/EBU)
• Pobór mocy w trybie standby: <1 W
• Pobór mocy w czasie pracy: <30 W
• Wymiary (H x W x D): 440 x 360 x 120 mm
• Waga: 10,75 kg


Źródło: Best-Audio