pl | en

PurePower – kondycjonery

PurePower to kanadyjska firma, która rozpoczęła swoją działalność 5 lat temu, z zupełnie nowatorskim zamysłem. Zamiast – jak inni producenci kondycjonerów – poprawiać niestabilny, pełen zakłóceń prąd z sieci, inżynierowie firmy postanowili zaprojektować urządzenie całkowicie odizolowane od sieci elektrycznej. Idea „regeneracji” prądu nie była im przy tym obca. Jako eksperci do spraw jakości zasilania z sektora handlowego i przemysłowego, doskonale wiedzieli jak bardzo potrzebne jest stabilne zasilanie o klasie dorównującej akumulatorom.

Jakość prądu płynącego z sieci daleka jest od zadowalającej. Możemy zaobserwować 10 typów zaburzeń prądu płynącego w naszych gniazdkach, które zniekształcają gładką, wzorcową sinusoidę.
- przerwy w dostawie prądu
- zmiany stabilności częstotliwościowej
- krótkotrwałe (kilka nanosekund) duże wzrosty napięcia
- zniekształcenia harmoniczne transmitowane przez nieliniowe obciążenia
- liniowe wzrosty napięcia trwające od kilku minut do kilku dni
- liniowe spadki napięcia trwające od kilku minut do kilku dni
- krótkoterminowe spadki napięcia
- interferencje elektromagnetyczne (EMI) objawiające się często w postaci szumu
- interferencje częstotliwości radiowych (RFI) objawiające się często w postaci szumu
- krótkoterminowe wzrosty napięcia

Powyższe zaburzenia mają kolosalny wpływ na pracę i żywotność wielu komponentów elektronicznych.

Urządzenia PurePower filtrują prąd z gniazdka i chronią go przed przepięciami. Następnie za pomocą układu prostownika zamieniają prąd zmienny na precyzyjnie regulowany prąd stały. W następnej kolejności dokonywana jest inwersja prądu stałego na prąd zmienny i tym samym powstaje całkowicie nowe źródło zregenerowanego, czystego prądu zmiennego, którym można zasilać urządzenia audio. Prąd stały gromadzony jest w systemie wewnętrznych akumulatorów, więc bez względu na to, co stanie się z prądem w gniazdku, na wyjściu PurePowera zawsze będzie prąd o pożądanym napięciu i natężeniu i taki prąd dostarczany będzie do podłączonych do niego urządzeń audio. Przy całkowitym odłączeniu zasilania zewnętrznego PurePower będzie dostarczać pełną moc do podłączonych do niego urządzeń przez okres od kilku minut do kilku godzin (w zależności od poboru prądu). Technologia podwójnej konwersji prądu jest doskonałą barierą dla wszystkich problemów powstających w sieci. Żadne zniekształcenia nie mogą się przedrzeć przez obwody stałoprądowe – ani EMI, ani RFI, ani wzrosty, ani spadki napięcia nie dotrą do urządzeń audio. Nie ma zatem znaczenia jak zanieczyszczony, nierówny i zaszumiony prąd podamy na wejściu – wyjściowy będzie miał zawsze postać takiej samej, idealnej sinusoidy 230 V, 50 Hz.

Brak ograniczeń prądowych
Regeneratory prądu zmiennego PurePower posiadają pewną cechę nietypową dla urządzeń tego typu. Wiele filtrów sieciowych i kondycjonerów ogranicza napięcie prądu przez nie przepływającego, przez co nie potrafią one zaspokoić apetytu prądożernych końcówek mocy. Testy wykazują, że PurePower potrafi dostarczyć więcej prądu, niż kompletnie niefiltrowane gniazdko w ścianie. Umożliwia to sama natura technologii regeneracji prądu zmiennego. Jednym z nadrzędnych celów, które postawili sobie inżynierowie PurePower było zapewnienie maksymalnego natężenia na każde żądanie, przy jednoczesnym braku wpływu na sinusoidę, czy napięcie. Jeśli chcemy mieć napięcie stabilne jak skała, minimalny szum i czystą, perfekcyjną sinusoidę, będziemy również chcieli mieć maksymalne możliwe napięcie, zawsze wtedy, gdy jest na nie zapotrzebowanie. Im więcej prądu dostarczymy w błyskawicznym tempie naszemu sprzętowi, bez wpływania na napięcie i inne czynniki, tym lepiej nasz sprzęt zagra.

Dane techniczne:
Moc modelu 1050i: 1500 VA / 1.050 W mocy ciągłej
Moc modelu 2000i: 2000 VA / 1400 W mocy ciągłej, 2000 W mocy chwilowej, 4200 W mocy w szczycie
Natężenie prądu na wejściu: 10 A
Natężenie prądu na wyjściu: 8,7 A RMS, 13 A natężenie chwilowe, 26 A w szczycie
Regulacja napięcia: ±3% względem nominalnego
Regulacja częstotliwości: ±0,1 Hz
Wydajność: 89–92% w zależności od obciążenia
Pobór mocy w trybie czuwania: 10 W
Słyszalny szum: < 17 dBA
Ochrona przeciwprzepięciowa dla: sieci komputerowej, telefonu, anteny
Optymalna temperatura otoczenia w czasie pracy urządzenia: 0–30°C
Diagnostyka: kompletny test poprawności działania w czasie włączania
Ilość gniazd wyjściowych w modelu 1050i: 4
Ilość gniazd wyjściowych w modelu 2000i: 7
Wymiary modelu 1050i (wys. x szer. x głęb.): 89 x 432 x 494 mm
Wymiary modelu 2000i (wys. x szer. x głęb.): 130 x 432 x 570 mm
Waga modelu 1050i: 27 kg
Waga modelu 2000i: 36 kg
Montaż: na półce, lub w racku; możliwy montaż pionowy; zalecane podkładki stabilizujące

Cena modelu 1050i: 8300 zł
Cena modelu 2000i: 12 500 zł


Źródło: Audio System