pl | en

JBL Studio 1 – nowe kolumny

JBL, czołowy producent głośników na świecie, firma z ponad 60-letnią tradycją, otwiera rok wprowadzając zupełnie nową linię kolumn domowych. Seria JBL Studio 1 powstała w oparciu o nową koncepcję, jaka dominuje w najnowszych produktach tej marki - „the Weave”, czyli splot. Splot najwyższej klasy dźwięku, z którego słyną na całym świecie produkty JBL, a także industrialnego, dynamicznego designu. Jako pierwsze produkty w stylu ‘the weave” pojawiły się dwie stacje dokujące do iPoda i iPhone’a (JBL On Stage IV i JBL On Stage Micro III), teraz czas na głośniki domowe.

Głośniki JBL Studio 1 oferują dźwięk, będący wizytówką JBL, który uwodzi profesjonalistów z branży audio i krytycznych słuchaczy na całym świecie od wielu lat. Dzięki przetwornikom niskotonowym w membranami z tworzywa PolyPlas i tweeterom z kopułkami CMMD Lite i falowodami Bi-Radial, głośniki JBL Studio 1 oferują wyjątkową czystość i realizm brzmienia, a także niesamowity bas. Można z nich skompletować prawdziwe kino w domu, albo słuchać muzyki stereo tak, jak nigdy dotąd. Do serii JBL Studio 1 należą 2 modele kolumn podłogowych (Studio 180 i Studio 190), monitor Studio 130, głośnik centralny Studio 120C, a także dwa subwoofery aktywne Studio 140P i Studio 150P. Wszystkie modele będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i drewna wiśniowego.

Większość głośników z serii JBL Studio 1 jest oczekiwana w polskich sklepach jeszcze w styczniu, subwoofery pojawią się ok. miesiąc później. Podaję przybliżone ceny detaliczne:
Studio 130 – 499 zł / szt.
Studio 180 – 1199 zł / szt.
Studio 190 – 1599 zł / szt.
Studio 120C – 799 zł / szt.
Ceny subwooferów nie zostały jeszcze ustalone.


Źródło: Ryszard Bałys