pl | en

Bowers & Wilkins Seria CM - kolumny wolnostojące CM8

CM8 to jedna z najsmuklejszych, prawdziwie audiofilskich kolumn głośnikowych, jakie dotąd zostały stworzone przez firmę Bowers & Wilkins. Jednak klasa tego modelu sięga znacznie dalej, niż tylko lśniąca forma obudowy.
Poprzez znakomite dobranie najlepszych technologii głośnikowych i specjalnie wyselekcjonowanych komponentów zwrotnicy, twórcy doskonałych kolumn CM8 byli w stanie uzyskać niezwykle „czystą" konstrukcję, składającą się jedynie z niezbędnych elementów w ich najszlachetniejszej formie. W rezultacie, CM8 dysponują fantastycznym, znakomicie czystym brzmieniem, bez żadnych zbędnych dodatków.

Ta doskonała kolumna o skromnych proporcjach, posiadająca tylko 960mm wysokości i zaledwie 165mm szerokości, jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń, w których wymagany jest znakomity dźwięk hi-fi. Wyposażona została w 25mm głośnik wysokotonowy typu NautilusTM z aluminiową kopułką, pojedynczy 130 mm głośnik średniotonowy wykonany z Kevlaru ® w technologii FST oraz parę 130mm głośników niskotonowych z mieszanki papierowo/Kevlarowej. Natomiast dłuższe cewki oraz większe magnesy od tych wykorzystanych w serii 600, pozwalają głośnikom CM8 dostarczyć nad wyraz silnych basów, zapewniając równocześnie pełną precyzję sterowania przy minimalnych zniekształceniach.

Jak wszystkie modele serii CM, również CM8 zaopatrzono w zwrotnice o zadziwiająco prostej konstrukcji i wysokiej jakości elementów, tak aby odtwarzany dźwięk był identyczny z oryginalnie nagranym. A ponieważ firma Bowers & Wilkins sama projektuje i konstruuje zarówno swoje głośniki jak i obudowy, oba te elementy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby móc w idealny sposób ze sobą współpracować.

CM8, które zastąpiły wieloletni i dobrze przyjęty model CM7, to świetne kolumny stereo zaprojektowane dla wymagających audiofilów. CM8, w połączeniu z centralnym głośnikiem CM Centre, ustawionym z tyłu CM1 oraz subwooferem ASW10CM lub wielokrotnie nagradzanym PV1, stanowi także doskonały element kina domowego. CM8 dostępna jest z popularnym wykończeniu: czarny fortepianowy i bardziej tradycyjnym, drewnianym: rosenut i wenge.


Źródło: Audio Klan