pl | en

Fatman – nowa odsłona lampowych wzmacniaczy multimedialnych.

Fatman – wyzwanie rzucone tradycyjnym systemom multimedialnym

Fatman to brytyjska lifestylowa marka, która należy do przedsiębiorstwa TL Audio. Fatman słynie z produkcji multimedialnych wzmacniaczy lampowych hi-fi. Korzysta przy tym z doświadczenia techników TL Audio, którzy zajmują się na co dzień projektowaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego.

Czy Twoja mini-wieża może brzmieć jak prawdziwy zestaw Hi-Fi?
To pytanie zadali sobie i swoim Klientom technicy TL Audio. Odpowiedź brzmiała – nie. Wielofunkcyjne urządzenia wyposażone w odtwarzacz CD, radio i wiele innych funkcji projektowane są pod kątem przyciągnięcia uwagi swoimi możliwościami na papierze. Niestety, odbija się to negatywnie na samym brzmieniu urządzenia. Przyczyną tego stanu rzeczy jest ograniczony budżet, który wymusza oszczędności na kluczowych podzespołach odpowiadających za jakość brzmienia. Fatman proponuje wzmacniacz klasy Hi-Fi uzupełniony o niezbędne funkcje multimedialne.

Fatman Trinity – połączenie nowoczesności z tradycją
Trinity to lampowo-tranzystorowy wzmacniacz wyposażony w konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB dla transferu danych z PC i laptopów i innych urządzeń. Niezależnie od tego, czy będzie to plik MP3/FLAC/MPC, radio internetowe, muzyka z YouTube czy ścieżka dźwiękowa z gry lub filmu. Powyższa funkcjonalność zadecydowała o rezygnacji z wyposażania Trinity w odtwarzacz CD czy też radio FM. Moc 25W na kanał pozwala bezproblemowo nagłośnić pomieszczenia o powierzchni do 20m2.
Do budowy przedwzmacniacza użyto lamp: 2x6N2(triody) oraz 1x6E2 (magiczne oko).

Możliwości:
- muzyka z CD/MP3/FLAC – przez USB lub 3.5mm Jack z PC/Laptop/MAC
- radia internetowe - przez USB lub 3.5mm Jack z PC/Laptop/MAC
- wyjście na subwoofer, S-video, composite – do TV/kina domowego
- stacja dokująca iPod/iPhone – obsługa urządzeń najnowszej generacji
- muzyka z odtwarzacza CD/DVD/Blu-ray – wejście 2xRCA
- sterowanie pilotem

Fatman iTube MK II – nowa odsłona
iTube MKII to nowa wersja wielokrotnie nagradzanego wzmacniacza lampowego iTube (między innymi produkt roku w magazynie What Hi-Fi). iTube został doceniony przede wszystkim za charakterystyczny lampowy dźwięk , które odznacza się ocieplonym, zaokrąglonym brzmieniem połączonym z bogactwem detali. iTube MK2 wyróżnia się także niepowtarzalnym stylem i znakomitą jakością wykonania (aluminiowa grawerowana obudowa zarówno wzmacniacza jak i stacji dokującej).
Nowa odsłona Fatmana iTube MK II przynosi ze sobą wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z wejściem USB oraz szereg udoskonaleń w samej budowie wzmacniacza. Do budowy wzmacniacza użyto lamp: 2x6N1 (ECC85) (triody) oraz 1x6E2 (EM87 magiczne oko).

Możliwości:
- muzyka z CD/MP3/FLAC – przez USB lub 3.5mm Jack z PC/Laptop/MAC
- radia internetowe - przez USB lub 3.5mm Jack z PC/Laptop/MAC
- wyjście słuchawkowe
- stacja dokująca iPod/iPhone – obsługa urządzeń najnowszej generacji
- muzyka z odtwarzacza CD/DVD/Blu-ray – wejście 2xRCA
- sterowanie pilotem

Ceny:
Fatman iTube MK II - 1 599 zł
Fatman Trinity - 2 099 zł
Fatman iTube MK II z kolumnami stereo - 2 099 zł
Fatman Trinity z kolumnami stereo - 2 599 zł


Źródło: RAFKO