pl | en

Audio System dystrybutorem Burmestera

W ofercie warszawskiej firmy Audio System pojawiła się nowa marka – Burmester.

Założona w 1977 r. przez Dietera Burmestera niemiecka firma jest producentem elektroniki i kolumn głośnikowych. Jej oferta kierowana jest do klientów zamożnych, ale jednak prawdziwych audiofilów, dla których jakość w szerokim rozumieniu tego słowa jest najważniejsza.

Na jakość produktów Burmestera składa się zarówno luksusowe wykonanie w charakterystycznym eleganckim stylu, nakierowanym na wyrafinowane gusta. Wykonanie luksusowe oznacza zarówno szykowny wygląd, jak też wyjątkową jakość wykonania i dobór materiałów. Produkty Burmestera charakteryzuje niespotykana dbałość o detal. Sprzęt tej marki jest łatwo rozpoznawalny. Charakterystyczne linie w połączeniu z lustrzanym połyskiem chromu na całej powierzchni obudowy od lat tworzą wizerunek tej marki.

Bardzo istotną składową jakości marki Burmester jest to, że wszystkie urządzenia produkowane są ręcznie w Berlinie przez wysoko wykwalifikowany personel. Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarza we własnym zakresie, korzystając wyłącznie z mikropodzespołów najlepszych światowych producentów, w dodatku dodatkowo je selekcjonując. Każdy egzemplarz po wyprodukowaniu, a przed wysłaniem do klienta, przechodzi drobiazgową kontrolę jakości, której procedura obejmuje aż 300 różnych pomiarów, co jest absolutnym ewenementem.

Podstawą jest jednak mimo wszystko jakość dźwięku. Urządzenia marki Burmester zapewniają najwyższy poziom jakości w wybranym przedziale cenowym, jednocześnie zachowując maksymalną neutralność, wynikającą z całkowitego braku podbarwień dźwięku.

Burmester jest największym producentem audio na rodzimym rynku, jednocześnie będąc w pierwszej trójce firm o największych obrotach handlowych, uwzględniając wszystkich światowych producentów na rynku niemieckim.

Firma ma spore osiągnięcia i zdobyła renomę na całym świecie, odbierając już setki nagród. Jest pierwszą firmą, która zastosowała w swoich odtwarzaczach napęd paskowy i pierwszą, która wprowadziła zbalansowany tor do swoich urządzeń. Burmester jako pierwszy opracował i opatentował regulowany kondycjoner sieciowy, aktywnie tłumiący zakłócenia sieci energetycznej. Również jako pierwszy stworzył przedwzmacniacz gramofonowy z samokalibracją, a także głośnik AMT, który zastosowano w kolumnach B100.

Oprócz klasycznej oferty rynku domowego audio, produkty Burmester montowane są w samochodach Bugatti i Porsche jako pełne systemy nagłośnieniowe.

Oferta podzielona jest na kilka serii od podstawowej Rondo, poprzez Classic, Top Line i Reference.

Elementy podstawowej serii Rondo dostępne są w cenach od kilkunastu tysięcy złotych za element, natomiast ceny urządzeń serii Reference przekraczają 100.000 zł za każdy z komponentów. Najdroższe są topowe kolumny B100, które osiągają cenę 209.000 zł za parę.

Źródło: Audio System