pl | en

Marantz PM5004 & CD5004 – wzmacniacz zintegrowany i odtwarzacz CD

Koniec lata to czas, w którym wielu doskonałych producentów sprzętu audio-wideo, wypuszcza na rynek nowe systemy. Firma Marantz nie jest tu wyjątkiem. Od ponad 50-lat z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły, konstruuje zarówno komponenty stereo jak i systemy kina domowego po to, aby każdy koneser prawdziwie naturalnego brzmienia mógł cieszyć się najczystszą, najbardziej realistyczną muzyką w każdym zakątku swojego domu. Stworzone przez Marantza, dwa nowe komponenty stereo – wzmacniacz zintegrowany PM5004 i odtwarzacz CD5004.

CD5004 – odtwarzacz CD o selekcjonowanych komponentach

CD5004 to odtwarzacz obsługujący zarówno płyty CD, CD-R i CD-RW, jak i skompresowane formaty audio, jak mp3 i WMA. I chociaż jest to najniższy model odtwarzaczy CD w serii Range, firma Marantz dołożyła wszelkich starań aby jego jakość i funkcjonalność spełniała oczekiwania prawdziwych miłośników muzyki. Urządzenie bazuje na przetwornikach C/A Cirrus Logic CS4392, a sekcji analogowej na modułach HDAM-SA2,

CD5004 wyposażony został w selekcjonowane komponenty oraz funkcje, istotnie wpływające na jakość dźwięku. Należy do nich Tryb Audio EX(clusive), pozwalający ominąć zbędne obwody oraz wyłączyć wyświetlacz – tryb ten ma podnieść jakość brzmienia przez wyłączenie elementów powodujących zakłócenia sygnałów. Ale to nie wszystko. CD5004 oferuje również wiele zaawansowanych funkcji które sprawiają, że obsługa systemu jest prosta i przyjemna. Jedną z nich jest Tryb Auto Music Scan (AMS), który pozwala na odtwarzanie początków wszystkich ścieżek zarejestrowanych na płycie, tak aby można było szybko i sprawnie znaleźć na płycie swój ulubiony utwór. Natomiast Quick Replay sprawi, iż zostanie powtórzone kilka ostatnich sekund (od 5 do 60 sekund), ostatnio odtwarzanego utworu. Funkcjonalność tego odtwarzacza uzupełniona została o doskonałe wyposażenie w tym: znakomite wyjście słuchawkowe, wysokiej jakości pozłacane wyjścia analogowe, czytelny wyświetlacz oraz wszechstronny pilot.

PM5004 – udostępnia technologie zarezerwowane do tej pory dla wyższych modeli wzmacniaczy

Dopełnieniem odtwarzacza CD5004 jest wzmacniacz PM5004, oferujący funkcje dostępne do tej pory wyłącznie dla znacznie droższych modeli. Mowa tu przede wszystkim o topologii prądowego sprzężenia zwrotnego zapewniającej niskie zniekształcenia (także TIM). Wzmacniacz ten oferuje moc 40 W na każdy kanał przy 8 omach lub 55 W przy 4 omach. Jego zakres dynamiki, czystość brzmienia i wysoka jakość dźwięku zostały zapewnione m.in. dzięki selekcjonowanym komponentom audio, korektorowi gramofonowemu jak i również funkcji Source Direct, zapewniającej najkrótszą drogę sygnału. Całość uzupełnia metalowe chassis z aluminiowym przednim panelem.

Wszyscy miłośnicy iPodów i innych produktów Apple’a będą wyjątkowo zadowoleni. PM5004, pozwala bowiem na podłączenie specjalnej stacji dokującej dla iPoda. Dzięki temu utwory zapisane na liście tego niewielkiego urządzenia będą brzmiały tak jak na to naprawdę zasługują. Czysto, mocno, detalicznie.

W komplecie ze wzmacniaczem znajdziemy pilot zdalnego sterowania, który w intuicyjny sposób pozwoli na obsługę funkcji oferowanych przez PM5004. Zarówno PM5004 jak i CD5004 dostępne są w kolorach szampańskim i czarnym i to, który kolor wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Cena PM5004: 1499 zł
Cena CD5004: 1299 zł

Źródło: Audio Klan