pl | en

Struss R500 – wzmacniacz zintegrowany Made in Poland

Od wielu lat na polski rynek trafiają głównie z USA monstrualnej wielkości wzmacniacze, których jakość przekazu dźwięku budzi wiele kontrowersji a uzasadnienie ceny to jedynie masa urządzeń. STRUSS AMPLIFIERS wprowadzając na rynek nowy swój produkt R500 udowadnia, że w Polsce można zaprojektować i wyprodukować najmocniejszą integrę na świecie (2 monobloki). Surrealistyczne wzornictwo też nie przypomina zachodnich produktów.

Pierwsze recenzje wzmacniacz zebrał od Rassella Kauffmana (Morel Europa), który stwierdził, że jego zdaniem, na dzień dzisiejszy jest to najlepszy wzmacniacz na świecie. Opinię taką wystawił podczas wielogodzinnych testów na szczytowych głośnikach Morel „Fat Lady” za 24 000 euro – podobnej ceny R500 należy się spodziewać na rynku europejskim, dla polskich konsumentów cena ma być bardziej przyjazna.

Parametry ogólne:
Moc sinusoidalna/muzyczna - 2x500 W/8 Ohm, 2x1000 W/4 Ohm
Minimalne obciążenie – 1 Ohm
Pasmo przenoszenia – 5 Hz do 500 kHz +- 0,05 dB
Dynamika – 140 dB
Cztery wejścia uniwersalne, wejście XLR oraz separowane CD (patent STRUSS AMPLIFIERS), wyjście przedwzmacniacza.
Zdalne sterowanie, kod RC5
Masa 54 kg
Wymiary: 530,3 x 153 x 430 mm

Tor wzmocnienia to w pełni zbalansowany układ zasilany kondensatorami elektrolitycznymi o łącznej pojemności 176 000 μF i dwoma toroidalnymi transformatorami o mocy 2,5 kW (3,5 kW peak) każdy, ekranowanymi magnetycznie.
Do tradycji firmy należy zaliczyć fakt iż w układzie wzmocnienia nie zastosowano ani jednego tranzystora bipolarnego.

Źródło: Struss