14 Czerwiec 2021

Sonos pyFLAC Python

Algorytm do precyzyjnego dekodowania plików FLAC

Źródło: Sonos

→ TECHNIKA

Firma SONOS udostępniła całkowicie darmowy, prosty interfejs Python do obsługi plików FLAC w streamingu, a nie w plikach. Ma on poprawić jakość dźwięku uzyskiwaną z tego typu  plików.

FLAC (Free Lossless Audio Codec) to darmowy, bezstratny, bezstratny lub zastrzeżony format pliku, który kompresuje dźwięk cyfrowy bez utraty jakości dźwięku. pyFLAC umożliwia kodowanie i dekodowanie nieprzetworzonych danych audio bezpośrednio do/z pliku lub w czasie rzeczywistym za pomocą wywołań callbacks. Obsługiwane platformy to MacOS, Linux, RPi Zero/2/3/4 i oczywiście Windows 7/8/10. pyFLAC jest dostarczany z narzędziem do szybkiej konwersji między plikami WAV i FLAC. Sonos udostępnił pyFLAC miłośnikom muzyki, aby mogli z nich korzystać i cieszyć się nimi bez żadnych kosztów.

Istnieje wiele różnych istniejących implementacji Pythona do kodowania/dekodowania FLAC — powiedział Joe Todd, starszy inżynier oprogramowania ds. zaawansowanych technologii w Sonos. Jednak zwykle działają one na plikach, a nie na strumieniach w czasie rzeczywistym, co nie jest dobre dla ciągłego przetwarzania. Oczywiście nigdy nie powinniśmy wymyślać koła na nowo; zamiast tego możemy użyć CFFI, aby ujawnić funkcjonalność libFLAC w Pythonie. Witamy w pyFLAC: bibliotece Pythona do bezstratnej kompresji dźwięku w czasie rzeczywistym przy użyciu libFLAC. W duchu open-source, udostępniamy pyFLAC jako darmowy pakiet, który można zainstalować bezpośrednio z PyPi.

www.SONOS.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
odtwarzacz plików

Więcej o...
PLIKI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer