10 Grudzień 2021

Lumin P1

Nowy odtwarzacz plików w ofercie salonu Q21

Źródło: Salon Q21

→ SALON AUDIO

Salon Audio Q21 poinformował o tym, że nowy odtwarzacz plików firmy Lumin, model P1, jest już gotowy do odsłuchów w jego pabianickiej siedzibie. Dodajmy, że już 16 grudnia test tego urządzenia na łamach HIGH FIDELITY.

Lumin P1 High Fidelity News (2)

Lumin P1 jest połączeniem odtwarzacza plików, konwertera cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są wejścia XLR oraz RCA. Dla sygnałów cyfrowych: AES/EBU, koaksjalne, optyczne, USB oraz trzy wejścia HDMI. Do portu USB można podłączyć nośniki z plikami do odtwarzania. Wyjścia analogowe są w postaci symetrycznej XLR oraz niesymetrycznej RCA.

Technika

Układ ma topologię dual mono a wyjścia analogowe są sprzęgane przez transformatory LUNDAHL LL7401. Na wyjścia analogowe może być przekierowany sygnał z dowolnego wejścia analogowego lub cyfrowego.

Lumin P1 High Fidelity News (5)

Połączenie z siecią lokalną można zrealizować na dwa sposoby. Do dyspozycji jest wejście optyczne SFP 1000Base-T Gigabit Ethernet, co pozwala by odizolować się od zakłóceń obecnych w sieci. Oprócz tego jest również wejście RJ45 1000Base-T Gigabit Ethernet. Wbudowany jest dwu-sieciowy interfejs ze przełącznikiem LAN. Oba połączenia sieciowe mogą być wykorzystywane równolegle.

P1 może pobierać sygnał z dowolnego serwera UPnP, UPnP AV lub zgodnego z OpenHome umieszczonego w tej samej sieci lokalnej. Poza tym w zakresie odtwarzania strumieniowego na wyposażeniu jest też obsługa Roon Ready, Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz, FLAC Lossless Radio, TuneIn Radio, Apple AirPlay, odtwarzania Gapless (bez przerw), playlist na urządzeniu i multi-room (Songcast).


Lumin P1 High Fidelity News (3)


Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa układy ES9028PRO. Lumin P1 ma konfigurację dual mono. Do taktowania zastosowano oscylatory Dual Femto. Producent w swoich materiałach wspomina też o unikalnym systemie dystrybucji sygnału zegara wykorzystującym FPGA. Cyfrowa regulacja głośności o 32-bitowej precyzji jest oparta o technologię LEEDH Processing. Użytkownicy mogą skorzystać z upsamplingu do DSD128 lub PCM 384kHz dla wszystkich plików na wejściach cyfrowych.

Salon Q21 zaprasza do salonu stacjonarnego na prezentacje urządzenia.

Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
odtwarzacz plików

Więcej o...
SALON AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer