21 Październik 2021

Melco N50-S38

Japoński producent zaproponował serwer SSD/odtwarzacz plików audio ze średniego przedziału cenowego

Źródło: Melco Audio

→ PLIKI AUDIO

Jak wczoraj ogłosiła firma Melco Audio, wprowadziła ona do swojej oferty pierwszy serwer SSD/odtwarzacz plików audio o pełnej szerokości, należący do średniego przedziału cenowego, model N50-S38.


Melco N50-S38 High Fidelity News (4)


Wykonany ręcznie w Japonii, N50-S38 oferuje, jak czytamy w materiałach prasowych, „najlepsze w historii Melco półprzewodnikowe archiwum, najnowsze techniki cyfrowe oraz legendarną łatwość obsługi”.

Nowy N50-S38 ma solidną obudowę o pełnej szerokości i grubości 1,7 mm oraz gniazdo zasilające IEC z filtrem szumów. Zmiany w stosunku do poprzednich modeli obejmują nową płytę główną ze specjalnie dobranym dyskiem SSD o pojemności 3,84 TB w połączeniu ze sztywną, warstwową platformą dla dysku SSD, a także nowy zasilacz o 25% większej mocy. W zestawie znajdują się również przeprojektowane nóżki izolacyjne.

Producent informuje, że podobnie jak w przypadku wszystkich cyfrowych bibliotek muzycznych Melco, N50-S38 jest niezwykle łatwy w użyciu. Na tylnym panelu znajdziemy cztery porty USB 3.0 dla kopii zapasowej oraz dedykowane wyjście USB DAC gotowe do podłączenia do przetworników D/A USB, wzmacniaczy wyposażonych w przetworniki USB lub aktywnych głośników.


Melco N50-S38 High Fidelity News (3)


Porty umożliwiają bezproblemowe podłączanie i obsługę urządzeń USB bez żadnej konfiguracji, w tym: importowanie lub odtwarzanie muzyki z urządzeń pamięci, napędów HDD/SSD i napędów CD (rippery CD); rozszerzenie pojemności dzięki dyskowi Melco E100 (lub innym); i łatwe tworzenie kopii zapasowych na dyskach HDD/SSD.

N50-S38 ma również dedykowane podwójne porty Ethernet Melco, to jest dedykowany port „Player” oprócz portu LAN, aby zminimalizować wpływ szumów na sygnał muzyczny. Serwer można podłączyć do streamera (przez Ethernet) za pomocą portu PLAYER lub używać jako lokalnego odtwarzacza z dedykowanym wyjściem USB.

N50-S38 korzysta wyświetlacza OLED ze sterowaniem za pomocą przycisków, a także pakietu Intelligent Music Library firmy Melco, obejmującego oprogramowanie MinimServer i SongKong.

Podobnie jak jego koledzy z serii EX, N50-S38 jest Roon Ready, kompatybilny z DSD i oferuje kontrolę aplikacji przez DLNA/UPnP (w trybie USB DAC) z obsługą strumieniowania TIDAL, Qobuz i vTuner.

Dyrektor generalny Melco Audio w Wielkiej Brytanii, Dan Raggett, powiedział:

Jestem naprawdę zadowolony, że mogę zaprezentować światu N50-S38. Melco zawsze dąży do poprawiania swojej oferty produktów oraz oddania sposobu, w jaki technologia HDD i SSD stale się zmienia i ewoluuje. To doskonały moment, aby wprowadzić do naszej oferty drugi produkt z pamięcią masową SSD.

Opracowaliśmy dla N50 dedykowane komponenty wewnętrzne, w tym zasilacz. Wszystko to zaowocowało fantastycznie brzmiącym, wysokiej jakości produktem, który znajduje się bezpośrednio w środku linii Melco.

Cena

N50-S38 (srebrny) i N50-S38B (czarny) dostępne są w cenie £4,999.

www.MELCO-AUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
MELCO

Więcej o...
PLIKI

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer